Beyaz spor ayakkabılarınızı temizlemenin kolay yolu

Rahatlığına ve güzelliğine vurulduğunuz beyaz spor ayakkabılar ne kadar da hızlı bir şekilde kirleniyor değil mi? İşte severek giydiğiniz beyaz spor ayakkabıları ilk günkü gibi yapmak için ihtiyacınız olan o formül... 

26 Temmuz 2017, Çarşamba 15:02
A A

Beğenerek satın aldığınız beyaz ayakkabılar, ilk günkü parlaklığını ve gösterişini bir süre sonra ne yazık ki kaybediyor. Ancak dışarıdan satın alabileceğiniz temizleme ürünleri gibi evde yapabileceğiniz karışım ile de onları ilk günkü hallerine geri getirmeniz mümkün.  

Karışım için sadece karbonat, hidrojen peroksit, sıcak su ve ayakkabı fırçasına ihtiyacınız olacak. İlk olarak 1 yemek kaşığı karbonatı, yarım yemek kaşığı hidrojen peroksiti ve yarım yemek kaşığı sıcak suyu bir kabın içinde karıştırın.

Ardından karışımı, fırça ile beyaz ayakkabılarınızın kirli bölgelerine sürün. 30 dakika sonra beyaz ayakkabılarınızı su ile yıkayın ve onların beyazladığını görün.  

ALIŞVERİŞE ÇIKMADAN ÖNCE GÖZ ATIN...

ALIŞVERİŞE ÇIKMADAN ÖNCE GÖZ ATIN...

Beyaz spor ayakkabıları nasıl ilk günkü kadar tertemiz yaptığımızı öğrendiğimize göre gelin alışverişe çıkmadan önce bu modellere göz gezdirelim. 

Nike Nike Air Huarache Run Kadın Beyaz Sneaker, 420 TL.

Keds Lifestyle Ayakkabı, Boyner; 89.50 TL.

Hummel Lifestyle Ayakkabı, 199.95 TL

Zara 89.95 TL.

Vans Ua Old Skool Kadın Sneakers, 174 TL.

Superga Classic Unisex Beyaz Sneaker 189 TL.

Stan Smith Spor Ayakkabı, 325.50 TL.