Beyonce 10 dalda Grammy adayı

Grammy müzik ödüllerinde Beyonce, yılın en iyi albümü ve en iyi şarkısı kategorileri dahil toplam 10 dalda aday gösterildi

03 Aralık 2009, Perşembe 08:21
A A

Bu yıl 52. kez dağıtılacak olan Grammy ödüllerinde pekçok isim birden çok alanda aday gösterildi. Country şarkıcısı Taylor Swift 8 dalda aday gösterilerek Beyonce’ye rakip oldu.

Hip-hop grubu Black Eyed Peas, sekiz yıl aradan sonra albüm yapan R&B şarkıcısı Maxwell ve rap şarkıcısı Kanye West 6 dalda aday gösterildi. David Guetta, Jay-Z ve Lady Gaga 5’er; Colbie Caillat, Michael Giacchino, Kings Of Leon, John Newton, RedOne, Bruce Springsteen, T-Pain, ve Keith Urban ise 4’er dalda aday gösterildi.

YILIN ALBÜMÜ ADAYLARI


Yılın en iyi albümü ketagorisinde, "I Am…Sasha Fierce" ile Beyonce, "The E.N.D." ile Black Eyed Peas, "The Fame" ile Lady Gaga", "Big Whiskey And The Groogrux King" ile Dave Matthews grubu ve "Fearless" ile Taylor Swift yarışacak.

En iyi şarkı dalında Lady Gaga’nın "Poker Face", Maxwell’in "Pretty Wings", Beyonce’nin "Single Ladies (Put A Ring On It)", Kings Of Leon’un "Use Somebody" ve Taylor Swift’in "You Belong With Me" adlı şarkıları aday gösterildi.

52. Grammy ödülleri 31 Ocak 2010’da Los Angeles kentinde törende sahiplerini bulacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;