Önceki Fotolar

Beyonce'nin babası: Kızım koyu tenli olsaydı şöhret olamazdı

Şarkıcı kızları Beyonce ile Solange'ın daha koyu tene sahip olsalardı şimdiki kadar ünlü olamayacaklarını savunan Mathew Knowles, pek çok siyah erkeğin öfkelerini erotize ettikleri için daha açık tenli kadınları tercih ettiklerini ileri sürdü

06 Şubat 2018, Salı 16:59
A A

Ebony dergisine konuşan Mathew Knowles, en tanınmış siyah kadın yıldızların çok koyu tenli olmadıklarını söyledi.

MARIAH CAREY, RIHANNA, NICKI MINAJ…

MARIAH CAREY, RIHANNA, NICKI MINAJ…

''Siyah kadınlar sözkonusu olduğunda pop radyolarında şarkıları çalınanlar hangileri? Mariah Carey, Rihanna, rapçi Nicki Minaj ve benim çocuklarım (Beyonce ile Solange)'' diyen Knowles, tıpkı kendi kızları gibi Carey, Minaj ve Rihanna'nın şöhrete kavuşmasına daha açık tenli olmalarının yardımcı olduğunu dile getirdi.

'TINA'YLA BEYAZ SANDIĞIM İÇİN İLİŞKİ KURDUM'

'TINA'YLA BEYAZ SANDIĞIM İÇİN İLİŞKİ KURDUM'

66 yaşındaki Knowles, kendisinin ten rengiyle ilgili tavrının da derin kökleri olduğunu, örneğin 31 yıl evli kaldıktan sonra boşandığı, çocuklarının annesi Tina'yı ilk gördüğünde beyaz sanarak ilişki kurduğunu belirtti. ''Sonradan öğrendim ki beyaz değilmiş, aslında siyah yanıyla son derece barışıktı'' dedi.

'EROTİZE EDİLEN ÖFKE'NİN KİTABINI YAZDI

'EROTİZE EDİLEN ÖFKE'NİN KİTABINI YAZDI

Beyonce ile profesyonel olarak iş yapmayı bıraktığı 2011'den beri üniversitede akademisyen olarak yeni bir kariyer inşa eden ve ırklararası ilişkilerle ilgili 'Bir çocuğun gözünden' adında yeni bir kitap yayımlayan Knowles, şöyle devam etti:

'ÖÇ ALMANIN BİR YOLU OLARAK BEYAZ KADIN'

'ÖÇ ALMANIN BİR YOLU OLARAK BEYAZ KADIN'

''Kitabımda erotize edilmiş öfkeyle ilgili bir bölüm var. Terapiye girdiğimi ve bir gün ilerleme kaydettiğimi anlatıyorum, genelde beyaz ya da beyaz gibi görünen melez siyah kadınlarla birlikte olma alışkanlığımın farkına varıyorum. Çocukluktan böyle şartlanmışım. Siyah bir erkek olarak erotize ettiğim gerçek bir öfke var içimde ve bilinçaltımda beyaz kadını ödeşmenin, öç almanın bir yolu olarak görüyorum. Benim kuşağımdan böyle hissettiğinin bilincinde olmayan pek çok erkek var.''