Biber gazıyla kuyumcuyu soyacaktı

Sivas'ta, altınlara bakmak için girdiği kuyumcu dükkanında işletme sahibinen yüzüne biber gazı sıktıktan sonra bilezik çalarak kaçmaya çalışan kız yakalandı

10 Ekim 2009, Cumartesi 14:14
A A

Dün akşam saatlerinde Atatürk Caddesi üzerindeki, Paşa Camisi altında bulunan Kuyumcular Çarşısı'nda meydana gelen olayda, müşteri olarak çarşı içindeki Yaraş Kuyumculuk'a giden R.A. içerde bulunan dükkan sahiplerinden 33 yaşındaki  Muhammet Ali Yaraş'a, bilezik ve altınların fiyatlarını sordu.

Bir süre takıları inceleyen genç kız, işyeri sahibinin şüphelenmesi üzerine paniğe kapılarak çantasından çıkardığı biber gazını, Muhammet Yaraş'ın yüzüne sıktıktan sonra 2 adet bileziği alarak kaçmaya çalıştı. Muhammet Ali Yaraş'ın bağırması üzerine, hırsızlığı farkeden esnaflar kaçmaya çalışan genç kızı çarşı çıkışında yakaladıktan sonra polis ekiplerine teslim etti.

Olay sırasında kuyumcunun güvenlik kamerasının çalışmıdığı belirlenirken, çarşı içindeki güvenlik kamerasında genç kızın kaçarken görüntülerinin bulunduğu belirlendi.

Emniyete götürülerek sorgu işlemleri yapılan genç kız, daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Saldırıya maruz kalan Muhammed Ali Yaraş, genç kızın 17.15 sıralarında dükkana geldiğini belirterek, "İki bileziğe bakmak istediğini söyledi. Kendisine uzattıktan sonra gözlerime birden biber gazı sıktı ve neye uğradığımı anlamadım. Kız kaçınca, bağırmaya başladım. Bu sırada diğer esnaf arkadaşlar olayı farkederek kaçan kızı yakaladılar. Olay sonrasında üzgündü ve ağlıyordu. Hemen ardından da gelen polis ekipleri genç kızı götürdü." dedi. Yaraş, olay sonrasında doktora gittiğini belirterek, biber gazı nedeni ile gözlerinde ödem oluştuğunu ve tedavisinin sürdüğünü söyledi. Genç kızın çalmaya çalıştığı 2 bileziğin toplam değerinin 1950 TL olduğu öğrenildi.

 Genç kızın polise verdiği ilk ifadesinde üniversite öğrencisi olduğunu söylediği, ailesinin maddi sıkıntı yaşaması nedeni ile onlara yardım etmek için bu girişimde bulunduğunu ifade ettiği bildirildi. R.A'nın ifadesinde ailesin masrafını emekli olan dedesinin karşıladığını, son dönemlerde ise masraflar nedeni ile 500TL borçlandığını, bu borçları kapatmak amacı ile hırsızlığı düşündüğünü söylediği öğrenildi. Genç kız olay sırasında kullandığı biber gazını ise, hırsızlık eylemi için değil kendini koruma amacıyla aldığını ifade etti. Genç kızın adliyedeki sorgu işlemi devam ediyor.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;