Bilge Köyü katliamı boşanma getirdi

Mardin'in Bilge Köyü'nde 44 kişinin katledilmesinin ardından Asuman Çelebi ile Ferhat Çelebi, saldırgan taraftan olan eşlerinden boşandı

17 Kasım 2009, Salı 18:07
A A

Mazığdağ'ın Bilge Köyü'nde 4 Mayıs 2009 akşamı nişanevine yapılan silahlı saldırıda 44 kişi öldürüldü. Saldırıya uğrayan ailenin kızı olan ve saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle bazı kardeşleri tutuklanan Şükrü Çelebi ile evli olan 1 çocuk annesi 22 yaşındaki Asuman Çelebi, eşiyle gitmeyip, köyde kaldı.

Hamile olan ve 31 Ekim günü Mardin Kadın ve Doğam Hastanesi'nde ölü doğum yapan Asuman Çelebi'nin eşi Şükrü Çelebi, bebeği öldürdükleri gerekçesiyle eşi ve köy muhtarı Abdurrahman Çelebi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Bunun üzerine ölü dünyaya gelen bebeğin mezarı açılarak alınan doku örnekleri incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ÇİFTE BOŞANMA

Asuman Çelebi, kendisi hakkında suç durusunda bulunması üzerine kocası Şükrü Çelebi'den; köyde yaşayan Ferhat Çelebi de saldırgan taraftan olan ve köyü terk eden eşi Pınar Çelebi'den boşanmak için iki ayrı dava açtı.

İlk davada Şükrü Çelebi ile Asuman Çelebi ikinci boşanma duruşması ise Ferhat Çelebi ile Pınar Çelebi çifti arasında görüldü. Mahkeme çiftlerin boşanmasına karar verdi.

Nezir GÜNEŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;