Bilimsel yumruk!

İTÜ Yönetim Bilimleri Kongrsi'nde İTO Başkanı Yalçıntaş protesto edilince yumruklar konuştu

Bilimsel yumruk!

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan '11. Yönetim Bilimleri Kongresi'nde konuşma yaptığı esnada İTO Başkanı Murat Yalçıntaş yumurta atılarak protesto edildi.

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın İTÜ Maçka Yerleşkesi'nde düzenlenen kongrende konuştuğu esnada bir grup öğrenci ayağa kalkarak "Üniversitemizde sermaye gruplarını istemiyoruz" "Sermaye üniversitemizi terk et" diye protesto etti. Salon görevlisi öğrencilerin grubu sakinleştirmeye çalıştığı esnada bir öğrencinin Yalçıntaş'a yumurta fırlatması ile salonda kargaşa başladı. Protestocu grubu dışarı çıkarmak isteyen görevli öğrenciler ile grup arasında önce sözlü tartışma yaşandı.

TEKME TOKAT GİRDİLER

Protestocu grubu dışarı çıkarmak isteyen görevli öğrenciler ile grup arasında arbede başladı. Arbedede öğrenciler tekme tokat birbirine girdi. Bayan öğrencilerin de bulunduğu arbedede üniversitenin eski mezunlarından olduğu öğrenilen bir kişi ile protestocu gruptan bir öğrenci de yumruklarla birbirine girdi.

Salonun birçok noktasında çıkan kargaşayı sonlandırmak için araya girmeye çalışan İTÜ İşletme Mühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lerzan Özkale de arbedede arada kalınca yere düştü. Özkale'yi bir başka öğretim üyesi kargaşadan kurtararak ayağa kaldırdı. Diğer öğrenci ve hocaların araya girmesi ile sakinleştirilen gruplar daha sonra salondan dışarı çıkarıldı.

Yaşanan kargaşayı ve grupların salondan çıkarılmasını kürsüden izleyen Yalçıntaş, "Fikirlerini söyleyenlere saygı duyuyorum ancak yumurta atılmasını da doğru bulmuyorum." diyerek konuşmasına devam etti.

DHA