Billy Mehmet Gençlerbirliği'nde

Gençlerbirliği, gelecek sezon için oluşturacağı kadroya ilk transferini Billy Mehmet ile anlaşarak yaptı

Billy Mehmet Gençlerbirliği'nde

Mehmet ile bugün kulüpte transfer görüşmesi gerçekleştirildi. Görüşme sonrasında anlaşma sağlandı ve Billy Mehmet ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık ön protokol imzalandı.
Bonservis ücreti ödenmeyen Mehmet’in alacağı ücret ise açıklanmadı. Babası Kıbrıs Türkü, annesi İrlandalı olan Billy Mehmet, Turkcell Süper Lig’de Türk statüsünde oynayacak.

BILLY MEHMET KİMDİR?

İngiltere’nin başkenti Londra’da, 3 Ocak 1984 tarihinde doğan Billy Mehmet, futbola West Ham United’in altyapısında başladı.

West Ham United’ten sonra İskoçya’nın Dunfermline Athletic takımında 2003-2005 yılları arasında futbol hayatını sürdüren Billy Mehmet, yeni takımında 54 maçta, 4 gol kaydetti.

26 yaşındaki futbolcu daha sonra bugün forma giydiği İskoçya Premier takımlarından St. Mirren’e 2005 yılında transfer oldu. St Mirren’de 104 maçta sahaya çıkan Mehmet, 17 gole imza attı.

Billy Mehmet, annesinin İrlandalı olması nedeniyle bu ülkenin milli takımını tercih etti. İrlanda 21 Yaş Altı Milli Takımı ile ilk sınavını 27 Nisan 2004’te Polonya karşısında veren Mehmet, henüz İrlanda (A) Milli Takımı’nda forma giyemedi.

Bu arada, Billy Mehmet, attığı goller sonrasında break dans yaptığı için kendisine "dansçı" lakabı takıldı.