Bin öğretmenin karşısında özür diledi

Kayserili iş adamı Mustafa Tokgöz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği yemeğe davet ettiği bin öğretmenin huzurunda kendisini yetiştiren öğretmenlerinden "yaptıkları yaramazlıklar" nedeniyle özür diledi

25 Kasım 2013, Pazartesi 10:19
A A

Kayseri’de iş adamı Mustafa Tokgöz, 24  Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile organize ettiği yemeğe bin civarında öğretmeni davet etti.

Mustafa Tokgöz, sahibi olduğu Flamingo Sosyal Tesisleri’nde dedesi merhum eğitimci Süleyman Tokgöz anısına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile "Eğitimcilere Vefa Programı" düzenledi.

Tokgöz, programın açılışında yaptığı konuşmada, 1997-2000 yıllarında Fevzi Çakmak Lisesi’nde eğitim gördüğünü anlattı. Düzenledikleri programa o yıllarda derslerine giren öğretmenleri de davet ettiğini belirten Tokgöz "Açıkcası o zamanlar arkadaşlarımla ben yaramaz birer öğrenciydik. Şimdi sizden, öğretmeye çalıştığınız dersleri dinlemediğimiz, söylediğiniz cümlelerin kıymetini bilmediğimiz için ve bir harf söylerken ağzınızın içine bakmadığımız için özür diliyorum" dedi.

'YARAMAZLIĞINI GÖRMEDİM'

"Gençtik, deli doluyduk ve cahildik. Değerinizi gerçekten bilemedik" diyen Tokgöz, "Bugün benim gibi birçok genç var. Hepsinin adına sizden özür diliyorum. Ne olur bizleri affedin" ifadesini kullandı.

Öğretmen Fatma Pek ise Mustafa Tokgöz’ün edebiyat öğretmeni olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Mustafa kürsüde yaramazlık yaptığı için bizlerden özür diledi ama ben hiç yaramazlığını görmedim. Halen çok vefalı ve hatırnaz bir kişi. Bugün burada onun davetlisi olmaktan dolayı çok memnunum. Bir öğrencinim böyle güzel bir organizasyon yapması da benim için ayrıca bir onur kaynağı. Yüzlerce öğretmen arkadaşımı burada görmekten mutluyum."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;