Bingöl MHP'de toplu istifa

MHP'nin Bingöl il ve ilçe teşkilatları, seçimlerde başarısız oldukları gerekçesiyle topluca görevlerinden istifa etti

16 Haziran 2011, Perşembe 18:45
A A

MHP Bingöl İl Başkanı Ali Köseoğlu, 12 Haziran seçimlerinde başarısız oldukları gerekçesiyle, merkez ve bazı ilçe teşkilat başkanlarıyla birlikte görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Köseoğlu, Merkez İlçe Başkanı İsmet Ürek, Genç İlçe Başkanı Şevket Övün, Solhan İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve Kiğı İlçe Başkanı İbrahim Kadri Zengin’nin istifa dilekçesini il başkanlığına verdiğini söyledi.

Kendisinin de istifa ettiğini ve istifa dilekçesini genel merkeze sunacağını bildiren Köseoğlu, 9 yıldan bu yana Bingöl’de görev yaptığını hatırlatarak, yoğun bir çalışma yapmalarına yürütmelerine rağmen seçimlerde başarısız olduklarını belirtti.

Köseoğlu, Ak Parti gibi bir iktidar partisiyle mücadele etmenin çok zor olduğunu ifade ederek, "9 yıldır il ve ilçe teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık, gece gündüz demeden mücadele verdik. Bu arkadaşlarımız Bingöl’ü gerçekten seven insanlardır, yürekten seven insanlardır. 9 yıl muhalefette görev almak, mücadele vermek çok zordur. Ak Parti gibi iktidar olan bir partinin karşısında 9 yıl il başkanlığı yapmak, ilçe başkanlığı yapmak gerçekten çok zordur. Bütün kıt imkanlara rağmen en iyi şekilde mücadelemizi verdik. Başarıda tabii ki milletin takdirine bağlıdır. Başarı, milletin vereceği destekle gelir. Son Milletvekili seçiminde de çok mücadele verdik ama başarısız olduk" dedi.

Meydanlarda ’MHP’liyim’ diye nara atanların Ak Parti’ye oy verdiklerini iddia eden Köseoğlu, Bingöl’de de başarısız bir sonuç aldıklarını kaydetti. Köseoğlu şöyle dedi:

"İlçe başkanlarımız bana istifalarını sundular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu bir tercih, bir irade meselesidir. Hep beraber geldik, ben de Ankara’ya gidip görevi bırakacağım. Çok yorulduk. Bundan dolayı Ankara’ya gidip görevi iade edeceğim. Bundan sonra ne olur bilemem, ama biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir ferdiyiz. Genel Başkanın takdiri nedir bilemiyorum. Biz istifaları kendisine arz edeceğiz. Yeniden bir yapılanma olmazsa, işimiz zordur. Yeni yapılanma çok önemlidir. Sadece Bingöl değil, genelde de yeni bir yapılanma lazım. Kendimize bir çeki düzen vermemiz lazım. Bu kendi irademizle almış olduğumuz bir karardır. Arkadaşlarımız istifalarını genel merkeze faksladı, ben de gidip istifamı arz edeceğim."
 

(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;