Binlerce kişiyi öldüreceklerdi

Terör örgütünün tahrip gücünü yükseltmek için LPG tankına koyduğu bomba patlasaydı Diyarbakır ve çevresinde binlerce kişiyi ölecekti

Binlerce kişiyi öldüreceklerdi

2 terörist yakalanmıştı

Diyarbakır Ergani’de üç gün önce vatandaşların Polis 155’e ihbarıyla Diyarbakır ve çevresini kana bulamaya hazırlanan terör örgütü PKK’ya ait bomba yüklü bir araç ele geçirilmişti. Otomobilin LPG tankına yerleştirilen 90 kiloluk bomba ile eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalanmıştı.

Tahrip gücü yüksek

Teröristlerin 64 kilo ağırlığındaki plastik patlayıcıya, tahrip gücünü artırmak için gübre ve mazot gibi karışımlar eklediği, sonra da patlama anında oluşacak basınçla gücünü iki kat arttırmak için bombayı LPG tankına yerleştirdiği belirlendi. Hainler, beş alışveriş merkezini havaya uçurabilecek güçteki bombayla binlerce kişiyi öldürecekti.

Özel eğitimli bombacı

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bomba yüklü araçla birlikte yakalanan ‘Doktor Orhan’ kod adlı H.B. adlı teröristin 6 yıl örgütün Kuzey Irak’taki kamplarında bomba, sabotaj ve suikast eğitimi aldığını açıkladı. Terörist H.B’nin 2008 yılında sansasyonel eylemler için Diyarbakır kırsalına gönderildiği tespit edildi.

Cem EMİR Serdar SUNAR/DHA