Binlerce sütçü traktörle Brüksel'e gidiyor

Binlerce sütçü traktörle Brüksel'e gidiyor

03 Ekim 2009, Cumartesi 13:23
A A

Süt krizine ilişkin Avrupa Birliği Ziraat Bakanları’nın olağanüstü toplantısı nedeniyle süt üreticileri pazartesi günü yüzlerce traktörle Brüksel’e geleceklerini açıkladı.

Süt fiyatlarının düşüşüne tepki gösteren üreticiler, Avrupa Birliği’nden daha fazla yardım ve fiyatların artışını mekanik olarak sağlamak amacıyla sütçü kotasının düşürülmesini istedi.

Süt üreticileri yaptığı açıklamada süt krizine ilişin Avrupa Birliği Ziraat Bakanları’nın olağanüstü toplantısı dolayısıyla süt üreticileri pazartesi günü yüzlerce traktörle Brüksel’e geleceklerini bildirdi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de trafiği altüst etme riski bulunan eylem ile 27 AB’li Ziraat Bakanı üzerinde baskı kurulmak isteniyor. Avrupa Birliği ziraattan sorumlu komiseri Mariann Fischer Boel, bu olağanüstü toplantıdan da bir karar çıkmasını beklemediklerini açıklamıştı

Süt üreticileri bu arada ilginç bir eylem gerçekleştirdi. Traktörleri ile birlikte çeşitli harfler oluşturan üreticiler oluşturdukları sloganlarla ses duyurmaya çalıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;