Bir annenin en zor anı

Samsun'da serinlemek için denize giren Hikmet Keleş ile oğlu Furkan Keleş boğulma tehlikesi geçirdi. Baba ve oğlunu vatandaşlar kurtardı. Oğlunun ve eşinin suda çırpınıp kaybolduğunu gören Mevlüde Keleş büyük panik yaşadı

04 Ağustos 2014, Pazartesi 15:10
A A

İstanbul’dan tatil için Samsun’daki bir akrabalarının yanına gelen Hikmet ve Mevlüde Keleş çifti ile çocukları Furkan Keleş, bugün Atakum ilçesi sahilinde serinlemek için denize girdi. Eşinin ve oğlunun akıntıya kapılarak suda çırpındığını gören Mevlüde Keleş, yardım istedi. Çevredeki vatandaşlar suya girerek boğulma tehlikesi geçiren baba ve oğlunu kıyıya çıkardı.

ÖNCE OĞLUNA KOŞTU SONRA...

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekipleri tarafından baba ve oğluna ilk müdahale yapıldı. Kalbi duran Furkan Keleş bir dalgıcın yaptığı kalp masajıyla hayata döndürüldü. Anne kalbi duran oğluna yapılan müdahale sırasında kurtarma ekibine yardımcı olmaya çalıştı.

Kalp masajı yapılırken, oğlunun ayaklarını havaya kaldırdı. Oğlunu ambulansa kadar götüren Mevlüde Keleş, daha sonra eşinin yanına koştu. Hikmet Keleş’e sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaparken, eşi de elinden tutup başında bekledi. Baba ve oğlu ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi, Deniz Polisi ve Karadeniz Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı arama kurtarma ekipleri, daha sonra bölgede denize giren vatandaşları uyararak akıntı nedeniyle sudan çıkmalarını istedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;