Bir annenin feryadı

Almanya'da yaşayan Helin Karaaslan, 5 ay önce iki kızını kaçıran eski kayınvalidesi Güzin Kayır'ın peşine düştü ancak binlerce Euro harcamasına karşın bulamadı

Bir annenin feryadı

BODRUM’A TATİLE YOLLADI

Almanya’da oturan kimya mühendisi ve market sahibi Helin Karaaslan, kızları 4 yaşındaki Selin ile 8 yaşındaki Edin’i geçen mart ayında, Türkçe eğitim almaları için 9 yıldır nikahsız yaşadığı Zihni Yıldız’ın İstanbul’da oturan annesi Güzin Kayır’ın yanına yolladı.

Helin Karaaslan, Haziran’da kızlarının kayınvalidesiyle birlikte tatil yapabilmesi için Bodrum’un Akyarlar köyünde yazlık kiraladı.

TERK EDİP GİTMİŞLER

Bir süre sonra kızlarından haber alamayan Helin Karaaslan, Türkiye’ye geldi. Helin Karaaslan, Bodrum’daki villanın kapısının kilitlenip terk edildiğini görünce şaşırdı.

Karakola giden Karaaslan, son dönemde araları açık olan Zihni Yıldız ile annesi Güzin Kayır’dan, kızlarını kaçırdıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. Kızlarını bulmak için de 6 özel dedektif tuttu.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Bodrum’dan İstanbul’a giden Helin Karaaslan, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulundu.

Helin Karaaslan, geçen 21 Ekim’de Kadıköy 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yapılan ikinci duruşmada, çocukların kendisine teslim edilmesi yönünde karar verildiğini Zihni Yıldız ve kayınvalidesi Güzin Kayır hakkında da yakalama emri çıkarıldığını söyledi.

KIZLARIM OLMADAN ASLA

Helin Karaaslan, “Çocuklarım Alman vatandaşı ve benim velayetim altında. Onları kaçırdıkları için 3 ile 5 yıl arasında hapis cezasıyla yargılanıyorlar. Alman makamları eşime daha önce de 3 yıl çocuklara yaklaşmama cezası vermişti.

Çocuklarımın Yunanistan veya Bulgaristan’a kaçırılacağı duyumunu aldım. Kızlarımı bulmadan Almanya’ya dönmeyeceğim” dedi.

Yaşar ANTER/DHA