Bir bardak çay 70 bin lira!

Komşu esnafın yanına çay içmeye giden kuyumcu 45 yaşındaki kuyumcu 10 dakika sonra dükkanına döndüğünde 70 bin liralık altınının çalındığını fark etti

Bir bardak çay 70 bin lira!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı üzerinde kuyumculuk yapan Halil Tanış, davet üzerine işyerinin kapısını kilitleyerek 15 metre ilerisindeki komşu esnafın yanına çay içmeye gitti.

10 dakika çay içip, sohbet ettikten sonra işyerine dönen Tanış, açmak istediği işyerinin kapısının zorlanarak açıldığını ve vitrindeki altınların yerinde olmadığını fark edince şok oldu.

Haber verilen polislerin gelmesiyle işyerinde yapılan incelemede yaklaşık 70 bin lira değerindeki altın takının çalındığı belirlendi. Güvenlik kamerası bulunmayan ve bayram yoğunluğu nedeniyle çevredeki kimsenin de fark etmediği hırsızlık olayıyla ilgili olarak polis, kuyumcunun kapısında ve vitrininde parmak izi araştırması yaptı.

Hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlatılırken, yaşadıklarının ardından büyük üzüntü yaşayan kuyumcu Halil Tanış, “Komşu esnafa çay içmeye gittim. Çay içtim ve on dakika sonra döndüm. İnşallah hırsızlar bulunur ve altınlarıma kavuşurum” dedi.

Tanış, diğer esnaflar tarafından teselli edilmeye çalışılırken, bazı kişiler de bu durumu, ‘Bir çay içti, 70 bin lirası gitti’ sözleriyle espri konusu yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mehmet SEZGİN/DHA