Bir bu eksikti: Koltuk altı vajinası

Güzellik algısı modern çağda oldukça ilginç bir hal aldı. Bir yanda obezite övülürken diğer yanda 'thigh gap' yani üst bacak arası boşluğu trend olabiliyor. Herkes bedeniyle barışsın denilse de, aslında derinde yanlış olan bir şeyler var. Son takıntı oldukça tuhaf ve bu yanlışı yüzümüze vuruyor

11 Aralık 2017, Pazartesi 10:49
A A

Thigh gap (üst bacak boşluğu), hip dip (bel simidi), A4 kağıdı kalınlığında bel... Toplumsal güzellik takıntıları bitmiyor. Bir yandan beden olumlama öğütlenirken bir yandan bel simitlerinin nasıl eritileceği konuşuluyor. Dönem dönem vücudun bir bölgesi takıntı haline getiriliyor.

İşte bu takıntıların sonuncusu; koltuk altı vajinası! Koltuk altının fazla yağ tabakasıyla vajina gibi bir görünüm alması sebebiyle bu isim verilmiş.

Bu tabiri ilk kez ortaya atan kişi ise ünlü oyuncu Jennifer Lawrence. Yıllar önce bir kırmızı halı röportajında kıyafeti sebebiyle belirginleşen çıkıntı için koltuk altı vajinası demişti.

Anatomik olarak bu bölgenin böyle görünmesinde hiçbir gariplik yok. Hatta büyük göğüslü bir kadınsanız, bu çıkıntının olmama ihtimali neredeyse sıfır. Koltuk altı kası "teres minör" yapı olarak eğik olduğu için böyle görünmesi çok normal.

Cinsiyet ayırt etmeyen bu görüntü erkekleri de rahatsız ediyor. Bazı erkekler bu görüntüyü kadınlarda güzel bulabiliyor ama kendilerinde olunca feminen göründüğünü düşünüp bölgeye özel egzersizlere başvuruyorlar.

KOL VAJİNASI KARA LİSTEDE

KOL VAJİNASI KARA LİSTEDE

Ünlü stilisti Rebecca Corbin-Murray’in Times’a anlattığına göre, kadın oyuncuların kırmızı halıda ortaya çıkmasından endişe ettiği delice şeylerin uzun listesinde, kol vajinası sürekli gündemde. 

Herkesin bildiği gibi bazı kıyafetler vajina görüntüsünü artırabiliyor. Dar ve özellikle straples üstler, sütyenler şişkinlik ve kırışık görüntüsünü belirginleştiriyor.

Sosyal medyada savaş açılan koltuk altı vajinası için çeşitli egzersizler var. Küçük ağırlıklarla yapılacak kol hareketlerinin bölgedeki yağlanmayı azaltacağı biliniyor.

Egzersizin yetmediği noktada ise devreye plastik cerrahi giriyor. Chrissy Teigen koltuk altına liposuction yaptırdığını açıklamıştı. Plastik cerrahlara göre bu işlem son dönemin en popüler operasyonlarından biri. Basit bir uygulama olması ve küçük bir dokunuşla üst bedeni daha zayıf göstermesi sebebiyle tercih ediliyor.

İnsanların doğal anatomiyi reddetmesi ve gençlerin kendi vücutlarıyla ilgili kaygı duymasına sebep olması nedeniyle bu takıntıyı eleştirenler de çok.