Bir döneme damga vurdular! İşte Tarkan'ın kadınları

İşte 1970'li yıllara damga vuran ve şimdilerde halen popülerliğini koruyan 'Tarkan' filmlerindeki kadınlar. Namıdiğer 'Tarkan'ın kadınları'

08 Kasım 2017, Çarşamba 16:11
A A

Yapımcılığını Ertem Eğilmez'in yaptığı Tarkan film serisi, cesur sahneleri ile 70'li yıllara damga vurmayı başardı. Çıplaklığın ve güzel kadınların değişmez öğe olarak yer aldığı filmlerde Tarkan'ı Kartal Tibet canlandırdı.

Ünlü karikatürist Sezgin Burak tarafından kurgulanan Hun savaşçısı Tarkan, aynı isimli çizgi roman serisiyle tanındı. İlk olarak "Mars'ın Kılıcı" adıyla yayınlanan Tarkan serisi kısa sürede yaygınlaştı.

Dönemin en iyi yönetmenlerinden Ertem Eğilmez'in sahibi olduğu Arzu Film'in sinemaya aktardığı ünlü çizgi roman serisinden beş film yapıldı; Tarkan, Tarkan: Gümüş Eyer, Tarkan: Viking Kanı, Tarkan: Altın Madalyon ve Tarkan: Güçlü Kahraman.

İlk çekilen Tarkan filmini Tunç Başaran yönetirken; devam filmlerini Mehmet Arslan yönetti. Ayrıca Bilal İnci, Eva Bender, Reha Yurdakul ve Halit Akçatepe serinin birden fazla filminde başrol oynadı.

İşte Tarkan filmlerine damga vuran kadınlar...

İşte Tarkan filmlerine damga vuran kadınlar...