Bir haftalık afrodizyak diyeti

Bu diyet hem formda kalmanızı hem de cinsel gücünüzün artmasını sağlamayı vaat ediyor.  Hepimiz zaman zaman çeşitli diyetler, detokslar yapma ihtiyacı hissedebiliyoruz.  Çok seçenek olsa da bu diyet uyguladıklarınızın içinde neredeyse en farklısı olmaya aday diyebiliriz.  

23 Eylül 2017, Cumartesi 09:50
A A

Bu diyeti ilk uygulayan kişi yiyecek ve içeceklerin libido üzerinde etkili olup olmadığını denemek istemiş. Yani amaç insan davranışlarının temelini oluşturan “cinsel içgüdü''nün tüketilen besinlerden etkilenip etkilenmediğini anlamak. Şimdi gelelim bu bir haftalık afrodizyak diyetinin detaylarına...

İlk gün olarak; geleneksel diyet başlama günü olarak bilinen pazartesiyle başlayalım; Kahvaltıda bitter çikolata, kavun ve nar suyu var. Bitter çikolata neşe dolu ve enerjik hissetmenizi sağlamak için bu üçlünün olmazsa olmazı.

Nar suyunun ise hormonları harekete geçirme özelliği var. Hal böyle olunca afrodizyak diyeti için bu meyveleri seçilmeye değer olmuş.

Kavun için söyleyeceklerimiz çok daha önemli çünkü kan damarlarını rahatlatıcı etkiye sahip. Böylece damaları rahatlatıyor, kanın daha iyi pompalanmasına yardımcı oluyor.   

Öğle yemeğinde somon ve bol yeşillik var. Bu menüye avokado da eklerseniz iyi olur. Somon vücudunuzda oksijenin hızlı hareket etmesini sağlar. Böylece, prolaktin hormonu üretimi hızlanır ve libido yükselir. Avokado yorgunlukla başa çıkmak için uygun bir seçim olduğundan enerjik ve zinde hissetmenize fayda sağlayacağı düşünülmüş.

İkinci gün; kilo vermeye başladığınızı hissedeceksiniz... Güne başlarken kahvaltıda küçük bir farklılık yapacağız. Nar suyu ve bitter çikolata ikinci günümüzde de var ama bunlara ek olarak kasları daha aktif hale getiren en büyük potasyum kaynağından biri olan muz var.  

Öğle yemeğinde yine somon ve bir adet zeytinyağlı sebze var. Gün içerisinde bol bol muz ve bal tüketmeniz gerekiyor. Zaten bu enerjisi yüksek ikiliyi tükettikten sonra libidonuzun hareket ettiğini anlamanız an meselesi…    

İkinci günün akşamında afrodizyak diyeti seçimi size bırakıyor. Ama bir şartı var tabii... Bol soya soslu bir yemek seçimi yapmanız gerekiyor. Diyeti deneyenler ikinci günün sonunda yaklaşık 2 kilo verdiğini söylüyor.  

Üçüncü gün yine; muz ve nar suyu ile başlamanız gerekiyor. Kendinizi yorgun hissetmemeniz için bol bol çay kahve içebilirsiniz ve gün içinde istediğiniz kadar ceviz yiyebilirsiniz.  

Öğle ve akşam yemeklerinde, brokoli,havuç, biber gibi sebzelerden destek almanız tavsiye ediliyor. Üçüncü günün sonunda libidonuz henüz yükselmemiş olduğunu hissederseniz tedirgin olmayın. Tükettiğiniz yiyeceklerin size henüz etki etmemiş olabilir ama cildinizin daha parlak ve sağlıklı olduğunu hissedeceksiniz.

Dördüncü gün artık beklenen sonuçlar hissedilmeye başlıyor... Libidonuzun yükseldiğini  aynı zamanda kendinizi daha çekici ve seksi hissetmeye başlayacağınız bir güne uyanıyorsunuz. Kahvaltı diğer günlerden farklı değil. Güne öğle ve akşam yemeklerinde Meksika fasulyesi,  ballı muz eşlik ediyor.

Beşinci gün vücudunuz tepki göstermeye başlayabilir endişe etmeyin.  Diğer günlere benzer bir kahvaltıyla güne başlıyorsunuz. Öğle yemeğinizde muz ve ceviz var. Akşam menüsünde ise size Brüksel lahanası eşlik ediyor.  Afrodizyak etkisi yüksek yiyecekler vücudunuzun tepki vermesine neden olabilir. Mide bulantısı yaşarsanız endişe etmeyin

Geldik hafta sonuna, muz ve baldan destek aldığınız bir kahvaltı var gün içinde meksika fasulyesi ve soya proteini gibi takviyelerle devam edebilirsiniz.

Özetle, bu diyeti uygulayan insanların bazıları hiç bir işe yaramadığını söylüyor, bazıları ise fayda sağladığını düşünüyor. Biz diyetin nasıl olduğunu sizler için kaleme aldık, işe yarayıp yaramadığına siz karar verin.