Bir ilham kaynağı olarak Kate Moss'un sol göğsü

Londra'daki bir restoran, Kate Moss'un sol göğsünü model alarak şampanya kadehi tasarladı. Artık müşteriler şampanyalarını modelin göğüs ölçüsüyle birebir uyuşan kadehten yudumlayacak

22 Ağustos 2014, Cuma 15:22
A A

40 yaşındaki süpermodel Kate Moss, bu sene sektördeki 25'inci yılını kutluyor. Modellikten yönetmenliğe, stiling çalışmalarından reklam kampanyalarına kadar adını her türlü işle başarıyla duyuran manken, bu kez 'tuhaf' bir 'sanatsal' çalışmayla karşımızda.

Londra'daki bir restoran, Moss onuruna orijinal bir şampanya kadehi tasarladı. Bundan böyle Mayfair bölgesindeki 34 Restaurant'ta şampanya içmek isteyen müşteriler, İngiliz sanatçı Jane McAdam Freud'un, Kate Moss'un sol göğsünden ilham alarak tasarladığı şampanya kadehlerini kullanacak.Restoran tasarlanan kadehi, "grift ve soyut; simetrisiyle art deco tarzını anımsatan, bir meleğin kadeh tutuşu kadar zarif, kıvrımlı bir tasarım" olarak tanımlıyor. Kadehin tabanında bir kalp ve yanında Kate Moss'un imzası bulunuyor.

MARIE ANTOINETTE'NİN GÖĞSÜ DE YAPILMIŞTIBu ilhamını bir göğüsten alan ilk şampanya kadehi değil. İçki tutkusunun bilindiği Fransız kraliçesi Marie Antoinette'nin de sol göğsünden bir kadeh tasarlanmıştı. 18'inci yüzyılda hayata geçen bu fikir, McAdams'a ilham verdi.

Kate Moss ise konuyla ilgili çok heyecanlı olduğunu söyledi: "Bu projenin parçası olduğum için heyecanlandım. Marie Antoinette'nin izinden gitmek ne büyük bir onur! Çok ilgi çekici ve muzip bir karakteri olan bir kadın. Şampanya her zaman kutlama ve mutlu anları hatırlatır. Ben de bu güzel kadehi görünce mutlu oluyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;