Önceki Fotolar

Bir kadına kaç yaşında 'yaşlı' dersiniz?

Erkekler yüzyıllardır kendilerinden çok küçük kadınlarla birlikte oluyor. Ama bir kadın kendinden küçük bir erkekle ilişki yaşadığında gözler hala şaşkınlıkla açılıyor, o kaşlar havalara kalkıyor. Yok öyle yağma! Artık boşanmış da olsa, anne de olsa hayattan elini ayağını çekmeyen kadınlar var. Alışsanız iyi olur

04 Kasım 2017, Cumartesi 05:00
A A
KARTLAR AÇIK OYNANIYOR KURALLAR DEĞİŞİYOR

KARTLAR AÇIK OYNANIYOR KURALLAR DEĞİŞİYOR

İbreyi epey yukarı çekmelisiniz zira normlar Türkiye’de de değişiyor. 40 yaş üstü kadınların, kendilerine ilişkin algıları hızla değişiyor. Bununla birlikte, erkekler de yaşlılığa farklı bakıyorlar. ‘Uygun eş’ kavramı, iki taraf için de yeniden tanımlanıyor. Evet, 20’lerindeyken insana ‘40 yaş’ korkutucu geliyor. Ama seksüel enerji, bilinç ve özgüven ancak 30’larda birleşebiliyor. 40 yaş üstü kadınlar artık ‘yaşlı’ değil; olgun, güvenli, deneyimli ve çekici. Genç erkeklerden hoşlanıyorlar, alıştığımız kuralları değiştiriyorlar, kartlarını açık oynuyorlar ve dışarıdalar. Peki, buraya nasıl geldik?

DEVRİM HOLLYWOOD’DA BAŞLAMIŞTI

DEVRİM HOLLYWOOD’DA BAŞLAMIŞTI

Elbette ilk rüzgar Hollywood’dan esmeye başladı. 40 yaş devrimi yapan güçlü ve güzel kadınlar, yüzyıllardır süregelen önemli bir tabuyu delmeye, ilişkilerin kalıplarını kırmaya karar verdi. Yeni dönem başladı. 25 yaşındaki erkekle, 40 yaşındaki kadının ilişkisini anlatan ‘The Rebound’ türü filmler, boşandıktan sonra 20’li yaşlarını geri almak isteyen bir kadının eğlenceli maceralarıyla ‘Cougar Town’ benzeri diziler, genç erkeklerle sevgili olma rehberleri, ‘Nasıl cougar olunur?’ kitapları art arda geldi. ‘Cougar’, puma demek. Bu yakıştırma aslında sarkastik bir gönderme. Ama yaşlanmayan kadınlar, bu tür tacizlere takılma evresini çoktan geçti. Onlara talep büyük, çünkü hem umudu besliyorlar hem de ilişkilere yeni bir seçenek sunuyorlar. Yani “Seks satar” hâlâ geçerli, ama artık ‘cougar’larla satıyor.

YAŞ FARKI OLAN İLİŞKİLER YAYGINLAŞTI VE KABUL GÖRDÜ

YAŞ FARKI OLAN İLİŞKİLER YAYGINLAŞTI VE KABUL GÖRDÜ

Hatırlar mısınız, Pınar Altuğ’un kendisinden 9 yaş küçük olan Yağmur Atacan’la evlenmesi ne büyük olay olmuştu, ne çok eleştirilmişti! O zaman yıl 2008’di. Sadece 9 yılda yaş farkı olan ilişkiler yaygınlaştı ve kabul gördü. Şimdi bırakın 9’u 19 yaş bile o denli yadırganmıyor. Kadınlar, genç sevgililerini kabul ettirirken yaşlanmanın anlamını da değiştirdiler. Yaş farkını önce fiziksel cazibeleriyle kapattılar. Durum böyle olunca, genç erkeklerin kafasındaki imaj da değişmeye başladı. Türkiye biraz geriden geliyor, ama aranın kapanması uzun sürmeyecek.

DIŞARI ÇIKIN VE İSTEDİĞİNİZİ ALIN

DIŞARI ÇIKIN VE İSTEDİĞİNİZİ ALIN

Yaşlı kadın’ olmayın. Aynaya baktığınızda, ayakları üzerinde duran, tecrübeli, zeki ve seksi bir kadın görün. Ünlü oyuncu Mae West, “Bir kez yaşıyorsun, ama doğru yaşarsan, bir yeterlidir” demişti. Çok geç olmadan doğrunuzu bulun. Dışarı çıkın ve istediğinizi alın; çünkü bunu hâlâ yapabilirsiniz.

Yaş farkı 13

Yaş farkı 13

46 yaşındaki Seren Serengil’in müzisyen sevgilisi Özay Bakır 33 yaşında.

Yaş farkı 20

Yaş farkı 20

53 yaşındaki Sertab Erener ve 33 yaşındaki eşi gitarist Emre Kula.

Yaş farkı 12

Yaş farkı 12

44 yaşındaki Hande Yener ve 32 yaşındaki model sevgilisi Cem Şenol.

Yaş farkı 25

Yaş farkı 25

58 yaşındaki Çiğdem Kayalı ve 33 yaşındaki DJ eşi Uğurcan Kaya.

Yaş farkı 20

Yaş farkı 20

55 yaşındaki Billur Kalkavan ve 33 yaşındaki sevgilisi Buğra Bahadırlı.

Yaş farkı 22

Yaş farkı 22

71 yaşındaki Ajda Pekkan’ın iş adamı sevgilisi Bülent Çavuşoğlu 49 yaşında.

Yaş farkı 24

Yaş farkı 24

55 yaşındaki Seda Sayan, 31 yaşındaki söz yazarı sevgilisi Erkan Çelik’le 6 yıllık beraberliğini Mart’ta sonlandırdı.

Yaş farkı 9

Yaş farkı 9

43 yaşındaki Pınar Altuğ ve 34 yaşındaki Yağmur Atacan 9 yıldır evli.

Yaş farkı 23

Yaş farkı 23

Nilgün Belgün 64 yaşında. Genç erkekleri sevdiğini açıkça söyleyenlerden. 41 yaşındaki son sevgilisi Bekir Ünlüataer’den ayrılırken, “80 yaşındaki bir adamla beraber gibiydim” açıklamasını yapmıştı.

YAŞITIM ERKEKLER GÖBEKLİ VE SOMURTKAN

YAŞITIM ERKEKLER GÖBEKLİ VE SOMURTKAN

59 yaşındaki Madonna, yaşlanmayan kadınların lideri. Ünlü televizyoncu Ryan Seacrest’in “Sevgilin ne kadar genç olabilir? Limit nerede?” sorusu üzerine şöyle demişti: Kendi kendine giyinebiliyorsa benim için sorun yok. Benim yaşımdaki adamları görüyorsun; somurtkan ve göbekliler. Genç erkekleri seviyorum. Daha maceracı, eğlenceli, özenli ve bakımlılar.

Yaş farkı 20

Yaş farkı 20

57 yaşındaki Kibariye, 37 yaşındaki eşi Ali Küçükbalçık.