"Bir kere daha deneyelim!"

Microsoft, "kötü tarayıcı" damgasından kurtaramadığı Internet Explorer için bir şans daha istiyor!

21 Ağustos 2014, Perşembe 20:15
A A

Microsoft, piyasada lider olduğu dönemde Internet Explorer hakkındaki eleştirileri ve tehditleri yeterince dikkate almayınca IE'den kopan çok sayıda kullanıcı Chrome ve Firefox gibi tarayıcılara kaçtılar. Microsoft, kullanıcıların IE'den vazgeçebileceğini anlayıp önlem almaya başladığında ise çok geç kalmıştı ve bir zamanlar tarayıcıların kralı olan Internet Explorer artık çoğu insanın kullanmak istemediği, ağır, yavaş, sorunlu, açıklarla dolu bir yazılım olarak damgalandı.

Microsoft, şimdi bu hatasını düzeltip Internet Explorer'ı baştan yaratıyor ve Internet Explorer geliştirme ekibi, Reddit sitesindeki bir "bana her şeyi sorabilirsin" sohbetine katılarak, kullanıcıları yeniden Internet Explorer kullanmaya ikna etmeye çalıştı.

Ekibin verdiği bilgilere göre, Microsoft IE12'yi çok yakında piyasaya sürecek ve yeni tarayıcı, yıllardır IE'nin üzerine yapışmış olan kötü şöhreti silip atacak. Sohbetin en dramatik kısmı ise, bir geliştiricinin "çoğumuz farkındayız ki, insanlar IE'yi sadece Windows'u ilk kez kurdukları sırada, diğer tarayıcıları indirmek için kullanıyor ve bir daha da açmıyor," itirafını yapması oldu. IE geliştirme ekibi, IE tarayıcısı hakkındaki ön yargıyı kırmanın en zor iş olduğunu da vurguladılar.

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;