Bir kişiyle anlaştı, 3 kişi tecavüz etti

Samsun'da para karşılığı cinsel ilişkiye girmek için anlaştığı kişiyle gittiği köyde 3 kişinin tecavüzüne uğrayan 20 yaşındaki F.B. şikayetçi oldu

Bir kişiyle anlaştı, 3 kişi tecavüz etti

Samsun’da meydana gelen olayda, F.B, kendisini telefonla arayan Eyüp K. ile para karşılığı cinsel ilişkiye girmek için anlaştı. Eyüp K. ardından kadını, 55 M 0323 plakalı minibüsle alarak Çoraklı Köyü’ne götürdü.

Eyüp K., burada ıssız bir yere park ettiği minibüsün içinde F.B. ile cinsel ilişkiye girdi. Bu sırada Eyüp K.'nın arkadaşları Ersan A. ve Kerim A. da geldi ve kadından kendileriyle de ilişkiye girmesini istedi. Ancak kadın, bu teklifi kabul etmedi.

İddialara göre, üç arkadaş F.B.’yi öldürmekle tehdit ederek zorla cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra Eyüp K., kadının telefonunu elinden alarak, kent merkezinde bıraktı. Olayın ardından polise giden F.B., 3 kişi hakında şikayetçi oldu.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanıklar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sanıklar hakkında, Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘güveni kötüye kullanmak ve tecavüz suçlarından’ 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"PARA VERMENE GEREK YOK"

Dün hakim karşısına çıkan sanıklardan Eyüp K., F.B. ile cinsel ilişkiye girmek için 40 TL’ye anlaştıklarını belirterek, “Telefonunu bir arkadaşımdan almıştım. Kendisini aradım ve cinsel ilişki teklifinde bulundum. O da kabul etti.

Gittiğimiz yerde kendi rızasıyla ilişkiye girdik. Parayı Ersan verecekti. Ancak, ‘Benim ondan alacağım var. Para vermeye gerek’ yok dedi. Biz de para vermedik” diye konuştu.

Diğer sanık Kerim A. da kadınla kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini söyledi. Ersan A. ise F.B. ile cinsel ilişkiye girmediğini ileri sürerek suçsuz olduğunu ifade etti.

"ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER"

Duruşmaya katılan F.B. ise üç sanıktan da şikayetçi olduğunu belirterek, “Beni telefonla Eyüp aradı ve cinsel ilişki teklifinde bulundu. Ben de kabul ettim. Sonra beni minibüsle bir köye götürdü.

Burada biz ilişkiye girerken diğer iki sanık geldi. Onlarda benimle zorla ilişkiye girdi. Beni öldürmekle tehdit ettiler. Bende korktum ve ne istediyseler yaptım. Ersan ayrıca benim telefonumu aldı ve geri vermedi. Dağ başı olduğu için çok korktum ve karşı koyamadım” dedi.

Diğer taraftan, olayın ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından F.B.'nin ruh sağılının bozulmadığına dair rapor verildiği belirtildi. Mahkeme, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN (DHA)