Bir kuş sütü eksik

Cumhurbaşkanı Gül, Ermeni konuğu Sarkisyan'ı bugün yemekte ağırlayacak. Sofrada bir 'kuş 'AB, Türkiye'nin sütü eksik' olacak

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

ÖNCE MEZE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan bu akşam Bursa’da futbol maçında bir araya gelecek. İki lider maç öncesi yemekte buluşacak. Beş yıldızlı Almira Otel’de yenecek yemekte zengin bir menü var. Cumhurbaşkanlarına beyaz peynir, cevizli mozarella peyniri, hindi füme, florida tavuk salata tartölette, ıspanak yaprağında somon marine, kokteyl domates, morgol mantarlı cevizli salata tartölette, humus, gouda peyniri ve kavundan oluşan zengin meze kombinasyonu sunulacak.

SONRA KUZU BUDU

Yemekte bunların ardından kızartılmış badem ve taze fesleğenle krema soslu ravyoli ve Akdeniz yeşillikleri salatası ikram edilecek. Ana yemek olarak da, keçi peynirli patates püresi, siyah zeytin, patlıcan, kuru üzüm ve şamfıstığı eşliğinde fırında hazırlanan kuzu budu verilecek. Gül ve Sarkisyan’a tatlı olarak orman meyveleri eşliğinde ahududu püresi de ikram edilecek. Cumhurbaşkanlarının karşılaşmadan sonra düzenlenecek kokteyle katılması beklenmiyor.

Işıl ARSLAN-Emre KOŞAK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;