Bir otomobilde 13 kişi!

Şanlıurfa'da binek tip bir otomobilin içine balık istifi gibi dizilmiş 13 kişi şaşkına çevirdi

24 Aralık 2009, Perşembe 13:09
A A

Şanlıurfa'da, durdurulan bir otomobilin koltuk ve bagajında yolculuk yapan 13 kişi görenleri şaşkına çevirdi. Ölümün hiçe sayıldığı ve polis engeline takılan yolculuğun ardından, otomobilden inen kadınlar fark edilmelerine neden oldukları gerekçesiyle bagajdaki çocukları dövdü.

Dün gece saat 21.00 sıralarında Atatürk Bulvarı üzerinde seyir halinde içi tıkabasa dolu olan 27 BM 782 plakalı otomobilin bagajında da 4 çocuğun olduğunu ve hava almak için bagaj kapağını açıp düşme tehlikesi yaşadıklarını fark edenler durumu polise iletti. 

ÇOCUKLARA 'SİZİN YÜZÜNÜZDEN' DAYAĞI

Bulvar üzerinde önlem alan polis, ihbarın ardından 36 yaşındaki Mehmet Yaşar Gölcü yönetimindeki otomobili, Valilik kavşağında durdurdu. Bagaj kapağını açınca 4 çocuğu fark eden polis, sürücüye otomobilini yolun sağına park ettirerek evraklarını istedi. Trafik polisi balık istifi gibi yolculuğun yapıldığı otomobili kullanan Mehmet Yaşar Gölcü'nün evraklarını incelerken, arka koltuktan inen bir kadın ise, yakalanmalarına sebep olduğu gerekçesiyle kapağını açtığı bagajdaki çocuklara vurup, yeniden üzerlerine kapattı. 

Otomobil sürücüsü Halfeti İlçesi'nden geldiklerini söyleyerek polislerden ceza yazmamasını isterken, araçtan indirilen kadınlar ise kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. Bir kadın gazetecilere terliğini atmaya kalkarken, takviye polislerin de gelişinin ardından bagajda yolculuk yapan çocuklar da aşağı indirildi.

'CEZA YAZMAYIN' DEDİ AMA...
Para cezası yememek için polise uzun süre dil döken 13 kişi paraları olmadığı için bu şekilde yolculuk yaptıklarını belirterek, "Halfeti cezaevinde yatan bir akrabamızı ziyaretten dönüyoruz. Çocuklarımızı evde bırakamayacağımız için yanımızda götürdük ve yer olmadığı için bagaja koyduk" diyerek kendilerini savundu. Kent merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Halfeti'ye bu şekilde gidip dönen birbirine akraba Gölcü ailesinin 13 ferdinin kimse tarafından fark edilmemesi ve kaza yapmaması duyanların şaşkınlığını bir kat daha artırdı.

Bulvar üzerinde trafiğin de bir süre aksamasına yol açan olayın ardından, tıka basa yolculuk yapan 4 kadın, 2 erkek, 4 çocuk ve 3 bebeğin indirildiği otomobil polis merkezine çekilirken, sürücüsüne de cezai işlem uygulandı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;