Bir subay daha intihar etti

Deniz Eğitim Komutanlığı'nda Personel Başkanı olarak görev yapan Albay Cihat Kalfa intihar etti.

Bir subay daha intihar etti

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre, Kalfa dün Aksas Deniz Üs Komutanlığı’nda ailesinin yanında intihar etti. Yaşamına son veren Kalfa ile ilgili soruşturma bulunmadığı belirtildi. Askeri yetkililer, Kalfa’nın intihar nedeniyle ilgili soruşturmayı derinleştirerek sürdürüyor.

Albay Kalfa, arkadaşı TCG İskenderun Gemisi Komutanı Albay Gün Uğur Özgören'in vefatı üzerine Deniz Ticaret Gazetesi isimli internet sitesine şu yorumu yazmıştı:

Sevgili Günuğur, mert, dürüst, yardımsever ve fedakar arkadaşım. Bugüne kadar bir kişi hakkında bile ağzından kötü bir söz çıkmamış arkadaşım. Ne yaptın be sevgili arkadaşım. Gemine ve görevine verdiğin değerin onda birini de kendi sağlığına verseydin keşke. Yanlız düzgün insan olmak, adam gibi adam olmak herkese nasip olmuyor. Ne kadar çok sevenini topladın bir araya o gün. Canım nur içinde yat. Allah rahmet eylesin.

SON 2 YILDA İNTİHAR EDEN ASKERLEREmekli Albay Birol Atakan (2 MAYIS 2007):
İstanbul-Ankara yolunda şüpheli bir trafik kazasında yaşamını yitirdi. Atakan’ın Ergenekon’la ilgili önemli bilgilere sahip olduğu iddia edildi. Albay Atakan’ın, Özden Örnek’e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerinin internete sızmasında ihmali ve kastı olabileceği iddia edilmişti.

Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca (10 OCAK 2009):
Ankara’da Etimesgut’taki evinde silahıyla intihar etti. 1998’de teröristlerle girilen çatışmada belden aşağısı felç olan Kırca’ya, 2004’te “Devlet Övünç Madalyası” verilmişti. JİTEM’in eski Diyarbakır Bölge Komutanı olan Kırca’nın adı Ergenekon soruşturmasında geçti.

Özel Harekât Dairesi Başkanı Behçet Oktay (27 ŞUBAT 2009):
Emniyet Özel Harekât Dairesi’nin 13 yıllık başkanı Oktay, 27 Şubat’ta tabancasıyla makamında intihar etti. Oktay’ın, Ergenekon soruşturmasında adının geçmesi ve hakkında medyada çıkan haberler nedeniyle zor günler geçirdiği ileri sürülmüştü.

Kıdemli Yüzbaşı Olgun Ural  (26 MART 2009):
Yalova’da beylik silahıyla başına ateş ederek intihar etti. Eğitim Komutanlığı’nda görevliydi. Ural’ın adı 1. Ergenekon davasında deliller bölümünde geçmişti. İntihar eden Ali Tatar’ın personel alımında görevli olduğu öne sürülmüştü. Ural, 2. Ergenekon iddianamesinin açıklanmasının ardından intihar etti. Sessiz sedasız gömüldü.

Emekli Albay Belgütay Varımlı (21 KASIM 2009):
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun eski başkanı emekli Albay Belgütay Varımlı İstanbul Göztepe’de 9. kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. Varımlı’nın Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarını deşifre eden subay olduğu iddia edilmişti.

Deniz Yarbay Ali Tatar (21 ARALIK 2009):
Yarbay Ali Tatar, amirallere suikast soruşturması kapsamında Poyrazköy’de ele geçirilen belgelere ilişkin 9 gün tutuklu kaldıktan sonra 16 Aralık’ta serbest bırakılmış ancak daha sonra hakkında tekrar yakalama kararı çıkmıştı. Bu karar üzerine Yarbay Tatar evinde tabancayla intihar etti.

Albay Berk Erdem (9 Şubat 2010):
İzmir'de Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erdem'in beylik tabancasıyla intihar etti. Erdem'in adı Deniz Kuvvetleri Komutanı'na suikast iddialarına karışmıştı.

Üsteğmen Sema Koç (2 Mart 2010)
GATA'da çalışan Tabip Üsteğmen Sema Koç (28), Ankara'da askeri lojmanda beylik silahıyla kafasına tek kurşun sıkarak hayatına son verdi.

Üsteğmen İbrahim Ünal Sarıoğlu – (13 Mart 2010)
Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde Topçu ve Füze Okulu’nda görevli üsteğmen İbrahim Ünal Sarıoğlu (33), evinde beylik tabancasıyla intihar etti.

Uzman Çavuş Erdem Acar – (16 Mart 2010)
Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde bunalıma girdiği belirtilen Uzman Çavuş 30 yaşındaki Erdem Acar, başına dayadığı beylik tabancasıyla yaşamına son verdi.

Atakan Timuroğlu – (23 Mart 2010)
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde görev yapan astsubay Atakan Timuroğlu, tabancasıyla intihar etti.

(Cumhuriyet)

2