Bir telefonla 470 bin lira dolandırdılar

Adana'da kendilerini polis olarak tanıtıp, telefonla aradıkları 4 işadamını, banka hesaplarının terör örgütü PKK'nın kullandığını öne sürerek, 470 bin lira dolandırdığı iddia edilen 8 kişi tutuklandı

11 Kasım 2012, Pazar 12:08
A A

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü sivil araştırma ekipleri, şikayetler üzerine başlattığı soruşturmada, terör örgütü PKK’nın adını kullanan kişilerin, iş adamlarını, "Banka hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Vereceğimiz hesaba para yatırırsanız, bu kişileri yakalayabiliriz. Paranız daha sonra iade edilecek" diye korkutarak dolandırdığını belirledi.

İlk belirlemelere göre, dolandırıcıların İstanbul’dan M.C.’yi 155 bin, İzmir’den A.K’yi 200 bin, Eskişehir’den A.D.’yi 60 bin, Adana’dan R.C.’yi ise 55 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı.

Polis, dolandırılan kişilerin verdiği bilgilerle banka hesapları ve telefon kayıtlarını izledi. Takip sonucu, şüpheliler Mahmut A., Cengiz T., Halil G., İbrahim G., Sedat T., Ahmet K., Alper A. ve Ömer E. yakalandı. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

"DEVLET TELEFON EDEREK PARA İSTEMEZ"

Polis yetkilileri halkı uyararırken, hiç bir kamu görevlisinin telefon ederek para istemeyeceğini hatırlatırken şu uyarılarda bulundu: "Polis, asker ve Cumhuriyet Savcısı, vatandaşları arayıp para istemez. Ayrıca hiç bir görevli yaptığı soruşturma hakkında vatandaşa bilgi vermez. Bu yüzden vatandaşlarımız, kendilerini arayarak para isteyen kişilerin verdiği hesaplara kesinlikle para yatırmasın. Mağdur olmasın. Kendilerini bu şekilde arayan dolandırıcıları hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbar etsin."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;