Birahanede çatışma: 3 ölü

Birahanede çatışma: 3 ölü

Malatya'da, bir birahanede çıkan silahlı çatışmada, 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise ağır yaralandı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken polis geçiş çaplı soruşturma başlattı.

Cezmi Kartay Caddesi'nde, birahanelerin bulunduğu Sarıcıoğlu İş Hanı'nda, bir silahlı çatışma ihbarını alan polis ekipleri, olay yerine gittiğinde 4 kişiyi ağır yaralı halde buldu. Çok sayıda polis ekibinin intikal ettiği Cezmi Kartay Caddesi'nde durumları ağır olan 3 kişi, 112 ambulansıyla Malatya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir yaralı ise ambulansın geç kalması nedeniyle polis arabasıyla hastaneye götürüldü.

SİLAHLI BASKIN SONRASI CADDE KAPATILDI

Olayda silaha ağır yaralanan birahane işletmecisi Seydi Battal Kılıç, Erdal Kılıç ve Mustafa Kılıç Devlet Hastanesi'nden Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildikten sonra yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadılar. İsminin Hasan olduğu öğrenilen diğer ağır yaralı da tedavi altına alındı. Üç kişinin hayatını kaybettiği silahlı baskın sonrasında çok sayıda polis ekibi Cezmi Kartay Caddesi'ne yönlendirildi. Sokağın giriş ve çıkışı bir süre trafiğe kapatıldı. Olay sırasında birahanelerede bulunan çalışanlar ve dışarda bulunan özel güvenlik görevlileri, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

SALDIRGANLAR KAÇARKEN MOBESE'YE YAKALANDI

Birahanede bulunan müşteriler ise üst aramalarının ardından dışarı çıkarıldılar. Polis, Cezmi Kartay Caddesi'nde bulunan diğer birahaneleri de kapatırken, olay yeri inceleme ekipleri bir süre inceleme yaptı. Saldırının gerçekleştiği iş hanında ise yerde çok sayıda boş kovan bulundu.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin kaçtıkları sırada cadde üzerinde bulunan Mobese kameralarına takıldığı ve bu görüntülerden eşkallerinin de çıkartılarak kimliklerinin tespiti için çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri, saldırganları yakalamak için kentin giriş ve çıkışlarını tutarak araçları arıyorlar.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA