Biri öldü diğeri yaşam savaşı veriyor

Bursa'da, yolun karşısına geçmek isterken minibüsün çarptığı 15 yaşındaki Didem Zeynep Çakar yaşamını yitirirken, Ezgi Nil Topuz ise yaşam mücadelesi veriyor

Cuma, 26 Kasım 2010 - 16:09

Biri öldü diğeri yaşam savaşı veriyor

Dün saat 13.00 sıralarında merkez Nilüfer İlçesi İzmir Yolu üzerinde meydana gelen kazada, Ertuğrul Mahallesi’nde oturan, Fatih Lisesi Fen Bölümü öğrencileri Didem Zeynep Çakar ve Ezgi Nil Topuz, okullarına gitmek için birlikte yola çıktı.

İzmir Yolu'nun karşısına geçmek isteyen iki arkadaşa, 32 yaşındaki Güner Çalışkan yönetimindeki 16 GD 730 plakalı minibüs çarptı. Ağır yaralanan Didem ve Ezgi, ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

Hastanede yapılan müdahalelere rağmen ağır yaralanan Didem Zeynep Çakar yaşamını yitirirken, arkadaşı Ezgi Nil Topuz ise yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Didem Zeynep Çakar'ın cenazesi bugün öğlen kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Didem Zeynep Çakar ve Ezgi Nil Topuz'un fizik sınavına çalışmak için Çakar'ın evinde kaldığı, ancak saatin geç olması sebebiyle Ezgi Nil Topuz’un evine dönmediği, ertesi gün de birlikte okula gittikleri öğrenildi. Minibüs sürücüsü gözaltına alınırken, kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA (DHA)