'Biz de aşı istiyoruz' eylemi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan bir grup taşeron sağlık çalışanı, domuz gribi aşısı olmak istediğini belirterek maskeli eylem yaptı

04 Kasım 2009, Çarşamba 15:42
A A

Uludağ Üniversitesi'nde hastabakıcı, temizlik işçisi ve teknisyen olarak çalışan bin 270 sağlık çalışanı adına açıklama yapan Uğur Pamtal, doktor ve hemşirelere domuz giribi aşısı yapılırken kendilerinin risk altında olmalarına rağmen aşı dışında bırakılmalarına tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlığı'nın talimatı üzerine sağlık çalışanlarına domuz gribi aşısı kampanyası başlatıldığını ifade eden Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı çalışanı Uğur Pamtal, "Bugüne kadar 11 insanımız domuz giribi nedeniyle hayatını kaybederken ölüm ikinci kez taşeron sağlık işçisini vurdu.

SAĞLIK İŞÇİSİ ÖLDÜ
Mustafa Güneş'in bir hafta önce domuz gribi nedeniyle yaşamını yitimesinin ardından yine bir taşeron sağlık işçisi olan Durmuş İlhan 1 Kasım 2009 pazartesi günü hayatını kaybetti.

Gazi Hastanesi'nde sağlık işçisi olan 27 yaşındaki Durmuş İlhan tedavi görmek için sevk edildiği Ankara Numüne Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu" dedi.

Sağlık kurumlarında ve tıp fakültesi hastanelerinde sayıları 120 bini aşan ve asgari ücretle çalıştırılan taşeron sağlık çalışanlarının toplumun en yoksul kesimini oluşturduğunu ifade eden Uğur Pamtal, bu tür salgın durumlarında en büyük risk grubunun krizle birlikte sayıları daha da artan işsizler ve yoksullar olduğunu söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;