'Biz de sizi sümen altı ederiz'

Kılıçdaroğlu, Deniz Feneri dosyası ile ilgili konuşurken savcılara seslendi ve 'O dosyayı sümen altı ederseniz biz de sizi sümen altı edeceğiz' dedi

27 Nisan 2011, Çarşamba 08:49
A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Konya’nın ilçelerini gezdi. Ereğli’de halka hitap eden Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

“Deniz Feneri dosyasını seçim bitene kadar uyutacaklar. Savcılara sesleniyorum. O dosyayı sümen altı ederseniz biz de sizi sümen altı edeceğiz. Hiçbir yolsuzluk dosyasına izin vermeyeceğiz. Görevini yap, sen Cumhuriyet savcısısın. Benim bildiğim savcı yürekli ise görevi, baskılara karşı eğilmek değil baskılara karşı direnmektir.

Kalfalık dönemi şifre dönemi oldu

Bir iktidar yıllardır yapılan, herkesin güven duyduğu bir sınavı şaibeli hale getirirse, bu iktidar memleketi yönetebilir mi? Yemeyip yedirdiğimiz, giymeyip giydirdiğimiz çocuklarımızın girdiği sınavda bir baktık şaibe var. Bu çocuklara yaptığımız haksızlığı nasıl gidereceğiz. İnsanın vicdanı sızlamaz mı? İnsanda biraz utanma olur. Ar damarı çatlamamış ise o koltuktan ayrılmaları lazım. Bu işi yapanların çıraklık dönemi yürütme, kalfalık dönemi şifre dönemi.

HÜRRİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;