'Biz korsan parti miyiz?'

DTP'den Başbakan Tayyip Erdoğan'a İzmir tepkisi: Başbakan sanki korsan miting yapıyormuşuz, korsan bir partiymişiz gibi yansıtıyor

'Biz korsan parti miyiz?'

DTP konvoyu İzmir’de Türk bayraklı vatandaşların saldırısına uğramıştı. Başbakan Tayyip Erdoğan da, “Bu bir siyasi partinin mi, yoksa terör örgütünün mü toplantısı?” diyerek DTP’yi eleştirmişti. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, partisinin dünkü grup toplantısında, Erdoğan’a yanıt verdi. DTP’li Türk, İzmir ve Manisa’da konvoyda sadece parti bayrağı açıldığını belirterek “Başbakan sanki korsan miting yapıyormuşuz, korsan bir partiymişiz gibi yansıtıyor. Doğru bir yaklaşım değil” dedi.

‘SADECE UYARI’

Ahmet Türk, bir soru üzerine Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk’un, “Kürtler de yarın Diyarbakır’a kimseyi sokmazsa ne olur” açıklamasını, “Farklı yerlerde farklı tepkiler de ortaya çıkabilir. Bizim yaptığımız aslında bir uyarıdır” diye yorumladı. Ahmet Türk, MHP Lideri Bahçeli’nin Diyarbakır sözlerine ise, “Tabii ki siyasi partiler her yere gitmeli, gidebilmeli. Düşüncesini her yerde açıklayabilmeli. Biz bunu söylüyoruz” yanıtını verdi.