'Biz ne yaptık ya?'

Maltepe'de alkollü sürücünün yaptığı kazanın ardından, aracın içindekiler, aynı otomobildeki arkadaşlarını 'tanımadı'

'Biz ne yaptık ya?'

Maltepe'de aşırı hız yapan araç ani dönüş yapınca önce yol kenarındaki direğe ardından kaldırıma çarparak durabildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçta sıkışan sürücüyü güçlükle çıkardı.aracın içinde bulunan çeşitli içki şişeleri görenleri hayrete düşürdü.

Edinilen bilgiye göre olay saat 05:30 sıralarında Maltepe Sahil Yolu İdealtepe Işıklarda meydana geldi.

Suat Turan'ın (20) kullandığı araç, Bostancı'dan Kartal istikametinde giderken aniden dönmeye kalkınca aracın direksiyon hakimiyetini kaybedip önce yol kenarındaki tabelaya daha sonra kaldırıma çarparak durabildi. Kaza sonrası araç sürücüsü aracın içinde sıkışırken, araçta bulunan 4 kişi de yaralandı.

Murat Gemalar ve Onur Gökdağ kendi başlarına araçtan çıkarken, aracın arka koltuğunda oturan Tayfun Alemin ile Makbule Işık ağır şekilde yaralandı.

RAKI ŞİŞESİ, BİRA KUTUSU

Kaza sonrası araçtan çıkan Murat Gemalar aynı araçta ve arka koltukta bulunan iki yaralı için alkolün ve kazanın etkisiyle "Ben bunları tanımıyorum. Biz ne yaptık ya..."dedi. Vatandaşlar kazayı görünce durumu sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralıları çeşitli hastaneye götürürken araçta sıkışan sürücü itfaiyenin 1 saatlik çalışmasının ardından sıkıştığı araçtan çıkartılıp hastaneye gönderildi. Sıkışan sürücüyü kurtarma çalışmaları sürerken araçtan çıkartılan rakı şişesi ve bira kutusu dikkat çekti.

Ramazan Eğri İSTANBUL DHA