BlackBerry'nin yeni umudu!

Unutulmaya yüz tutan telefon devi BlackBerry'nin son umudu, Amazon'un Android uygulamaları!

20 Haziran 2014, Cuma 17:30
A A

Neredeyse yok olmak üzere olan, bir zamanların dev telefon üreticisi BlackBerry'den gelen bir haber, markanın geleceğine yönelik umutları güçlendirdi. BlackBerry sahipleri, BB 10.3 işletim sistemi güncellemesiyle birlikte, 240 bin Android uygulamasının bulunduğu Amazon Store'a doğrudan giriş yaparak, uygulamaları indirip kullanabilecekler. Amazon ve BlackBerry arasındaki anlaşma, dün yapılan Fire Phone tanıtımında resmi olarak duyuruldu. BlackBerry'nin kendi uygulama markeri, şu anda 130.000 uygulama ile Android ve iOS'un çok gerisinde...

BlackBerry'nin başkanı John Chen firmanın yeni bir uygulama marketi yaratmak için ne enerjisinin ne de parasının olduğunu dile getirerek, sıfırdan bir uygulama marketi kurmak yerine Amazon ile işbirliği yapmalarının markanın geleceği açısından çok olumlu bir gelişme olduğunu da vurguladı. Bakalım BlackBerry'nin bu son hamlesi, şirketi iflastan kurtarabilecek mi?

Resimlerle: App Store'dan kaldırılan 10 uygulama!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.