Böbrek hastası Michelle Barber tavşan kanıyla hayata döndü

İngiltere'de yaşayan böbrek hastası Michelle Barber hayata tavşan kanıyla döndü! İşte mucizenin detayları...

08 Mart 2018, Perşembe 08:44
A A

37 yaşındaki Michelle Barber hayatının 24 yılını böbrek hastası olarak geçirdi. 24 yılda 4 kez böbrek nakli ameliyatına girdi. Hem annesinden hem de babasından böbrek aldı. 

Ancak iki çocuk annesi kadının hayatı hiçbir nakil sonrası tam olarak düzelmedi. Aldığı böbrekleri vücudu kabul etmedi ve kanda oksijen taşıyan hücrelere saldırı başladı. 

Doktorlar ise bu sorunu ortadan kaldırmak için 'tavşan antikoru' enjeksiyonu yapmaya karar verdiler. 

Bunun nedeni ise tavşanların büyük dalakları olması ve çok daha fazla antikor üretebiliyor olmalı. Michelle'in babasından aldığı böbrekle 18 ay yaşamasını sağlayan bu yöntem bir süre sonra işe yaramaz hale geldi ve genç kadın diyalize bağlandı. 

Doktorlar ise eğer bir başka nakilde aynı durumla karşılaşırlarsa bu kez 'at kanından' alınan antikorların kullanılmak zorunda kalacağını söylediler. 

Genç kadın dördüncü böbrek naklini ise geçen yıl eylül ayında aldı. Bazı sorunlar yaşasa da bugüne kadarki en başarılı nakil olmuştu ve yeni yıl zamanı yıllar sonra ilk kez istediği şekilde beslenebilmeye başladı. 

Böbrek hastası kadının hayatında tüm bu mücadeleyle birlikte iki de mucize gerçekleşti. Normalde diyaliz hastalarının hamile kalması mümkün görülmemesine karşın 2 kez hamile kaldı. Çocuklarının ikisi de prematüre doğsa da bugün sağlıklılar. 

Doktorları onun için 'Bugüne kadar karşılaştığı en karışık vaka' olduğunu söylüyorlar. dunyahalleri.com