Bodrum'daki deprem sonrası sabah ortaya çıkan görüntüler

Son dakika haberi gece yarısı geldi. Saat 01.30 sularında Bodrum ve Yunanistan'ın Kos Adası'nda da hissedilen 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 70 kişinin yaralandığı deprem bölgede büyük paniğe neden oldu. Depremin etkileri sabah çekilen fotoğraflara böyle yansıdı

21 Temmuz 2017, Cuma 08:10
A A

Türkiye’nin Batı bölgesi Bodrum merkezli depremle sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) saat 01.31’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.3 olarak açıklarken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsi ise 6.2 olarak duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’ndan alınan bilgiye göre saat 01.31’de merkez üssü Muğla’nın Gökova İlçesi’nde 6.2 büyüklüğünde deprem oldu.

Deprem Muğlanın yanısıra Ege bölgesi ile Akdeniz’in bazı bölgelerinden de hissedildi. Depremi hisseden bölgelerde vatandaşlar indişe ile sokaklara çıkarken, can kaybı ve hasar konusunda belediye ve ekipler çalışmalara başladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ise depremin büyüklüğünü 6.3 ve merkez üssünü ise Muğla’nın Datça ilçesi olarak açıkladı.

Deprem sonrası bu sabah Bodrum ve çevresinde objektiflere bu fotoğraflar yansıdı. İşte deprem sonrası bu sabah Bodrum..

Sahile yakın yerlere park edilen araçlar deprem sonrası deniz seviyesinin yükselmesiyle araçlar bu hale geldi.

Bodrum'da araçların yolllardaki halini görenler depremden çok sel felaketi yaşandığı izlenimi ediniyor.

MUĞLA VALİSİ SON DURUMU AÇIKLADI

MUĞLA VALİSİ SON DURUMU AÇIKLADI

Muğla Valisi Civelek:"Bu kadar  büyük bir depremi yaşamamıza rağmen can ve mal kaybı olmadığı için  şükrediyoruz"

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ege Denizi’nin Muğla  açıklarında 6,3 büyüklüğünde meydana gelen depreme ilişkin, "Bu kadar büyük bir  depremi yaşamamıza rağmen can ve mal kaybı olmadığı için şükrediyoruz." dedi.

Vali Civelek, Muğla Valiliği 75. Yıl salonunda gazetecilere yaptığı  açıklamada, kentte deprem sonrası kriz merkezi oluşturulduğunu söyledi.

An itibarıyla Muğla genelinde olumsuz bir durum olmadığını aktaran  Civelek, ancak yaşanan travma, panik ve korku nedeniyle vatandaşların düşme ve  atlamaları sonucu basit yaralanmaların meydana geldiğini dile getirdi.         

Civelek, deprem sonrası 25-30 yıllık eski binaların duvarlarında  çatlaklar olduğu bilgisinin geldiğini, bölgede hasar tespit çalışmalarını  başlattıklarını belirterek, şöyle devam etti:         

Geceyi dışarıda geçirmek isteyenler için İl Afet Acil Durum Müdürlüğü  çalışma başlattı. Deprem sonrası bazı bölgelerde elektrik kesintileri oldu ancak  kesintiler giderilmeye başlandı. Deprem sonrası trafo patlaması nedeniyle meydana  gelen makilik yangını ekiplerin çalışmasıyla söndürüldü.

Bodrum Devlet  Hastanesinden hasta tahliyesi olduğuna ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.  Hastalarımız hastanede. Korkma ve panik nedeniyle basit yaralanmaları olanlar  kendi tercihleri doğrultusunda hastanemizin bahçesinde acil hizmeti almaktadır.  Depremin hemen ardından il genelinde bir kriz merkezi oluşturduk. Seferberlik  halinde ilgili tüm taraflarla depremin olası olumsuzluklarını gidermek üzere  Kızılay, AFAD ve sağlık birimlerimizle kriz yönetimi gerçekleştiriliyor. Bu kadar  büyük bir depremi yaşamamıza rağmen can ve mal kaybı olmadığı için şükrediyoruz."