Bodrum'da kaçak faciası: 4 ölü

Bodrum'dan Yunanistan'a yasa dışı yollardan kaçmak isteyen 19 Filistin uyruklu kaçağı taşıyan tekne battı. 3´ü çocuk toplam 4 kişi öldü, 3 kaçak ise kayboldu

06 Kasım 2009, Cuma 09:26
A A

Fener Burnu'ndan, dün akşam saalerinde, aralarında çocuk ve kadınlarında olduğu 19 Filistin uyruklu kaçağı taşıyan tekne açıldıktan yaklaşık 500 metre sonra alabora oldu.

Denizden gelen çığlıklar üzerine 65 yaşındaki Kaptan Kadri Güner, teknesiyle denize açıldı. Denizde kaçakları gören Güner, önce durumu jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi, ardındanda denizde boğulmak üzere olan 8 kaçağı kurtarıp kıyıya döndü.

Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri denizde bulunan 4 kaçakla birlikte ölen 3´ü çocuk 4 kaçağın cesedini çıkartıp kıyıya getirdi. 3 kişinin daha denizde olduğunun bilgisini alan Sahil Güvenlik ekipleri kayıp kaçaklar için arama kurtarma çalışması başlattı.

Kıyıya çıkartılan 12 kaçak Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alınırken, ölen 4 kaçağın cesedi ise Bodrum Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Öte yandan kaçakların bazılarının üzerindeki kıyafetler olaydan sonra karaya vurdu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;