Boğaz'da faciadan dönüldü

Dümeni kilitlenen dev gemi Ortaköy'de sahile birkaç metre kala durdurulabildi

Boğaz'da faciadan dönüldü

İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen 187.5 metre uzunluğundaki yük gemisi kontrolden çıkarak, Ortaköy sahiline çarpmak üzereyken son anda durduruldu.  Sahilde bulunan vatandaşların yaşadığı panik ve korku dolu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Rusya'nın Novorosisk Limanı'ndan kalkan 'JOSKO NANJING' adlı, Honkong bayraklı gemi, saat 18.30 suları İstanbul Boğazı'ndan geçtiği sırada mekanik sisteminde oluşan bir arızadan dolayı dümeni kilitlendi ve kontrolden çıkarak karaya doğru sürüklenmeye başladı.

VATANDAŞLAR BÜYÜK PANİK YAŞADI

Kontrolsüzce boğaz sularında sürüklenmeye başlayan 27162 groston ağırlığında ve 187.5 metre uzunluğundaki dev gemi, Ortaköy'deki sosyetik barlarında üzerinde bulunduğu Ortaköy sahiline doğru ilerledi. Bu sırada sahilde bulunan vatandaşlar kendilerine doğru gelen devasa gemiyi görünce büyük panik yaşadılar. Yaşadıkları korku ve panik, sahildeki bir vatandaş tarafından saniye saniye cep telefonuyla görüntülendi.

BİRKAÇ METRE KALA DURDURULABİLDİ

Boğazda yaşanan korku dolu dakikalar, gemide bulunan klavuz kaptan ve Sahil Güvenlik ekiplerinin zamanında müdahalesiyle sona erdi. Geminin çapalarını denize atan klavuz kaptan, gemiyi sahile birkaç metre kala durdurmayı başardı.

Kubilay AYDIN - İSTANBUL / DHA

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle