Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitesi'ne FETÖ operasyonu! Koray Çalışkan gözaltında

Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitesi'ne FETÖ operasyonu yapıldı. Aralarında Koray Çalışkan'ın da bulunduğu 72 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, şu ana kadar bu kişilerden 42'sinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltı kararı verilenlerin çoğunun ByLock kullanıcısı olduğu öne sürüldü

10 Temmuz 2017, Pazartesi 08:58
A A
İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Boğaziçi Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi'ne yönelik  FETÖ operasyonu düzenledi. Aralarında Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Koray Çalışkan'ın da bulunduğu 72 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şu ana kadar bu kişilerden 42'si gözaltına alındı.

CHP İstanbuul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Twitter hesabından Çalışkan'ın Atışalanı karakoluna götürüldüğünü duyurdu.Öte yandan Başbakanlık ve bağlı kuruluşlarda çalışan 43 kişi hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.
 

BOĞAZİÇİ'NDEN 8, MEDENİYET'TEN 64 KİŞİ


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, operasyonda Boğaziçi Üniversitesi'nden, aralarında Koray Çalışkan'ın da bulunduğu biri profesör 8 kişi ile Medeniyet Üniversitesi'nde 19 tıp fakültesi profesörü olmak üzere 64 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
 

'KORAY ÇALIŞKAN, FETÖ İMAMI İLE İRTİBATLI' İDDİASI


Gözaltı kararı verilenlerden çoğunun ByLock kullanıcısı olduğu öne sürülürken, Koray Çalışkan’ın FETÖ imamı Cemal Uşak’la yoğun biçimde irtibatlı olduğu da iddialar arasında yer aldı.


CHP'Lİ SALICI TWİTTER'DAN DUYURMUŞTU


CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Koray Çalışkan'ın gözaltına alındığını şu mesajı paylaşarak duyurdu: "Koray Çalışkan az önce evinde gözaltına alındı. Gerekçe belli değil, ikameti belli bir akademisyen bir kez daha ifadeye davet edilemedi!"


KORAY ÇALIŞKAN KİMDİR?


Koray Çalışkan 30 Haziran 1972 yılında İstanbul'da doğdu. 1991 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu.  1995-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1997-1999 yılları arasında New York Üniversitesi'nde ABD Siyaset Bilimi dalında ikinci yüksek lisansını yaptı. 
 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE DOÇENT


Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doçenttir. Politik iktisat, siyasi parti organizasyonu ve Ortadoğu siyaseti üzerine araştırmalar yapan Çalışkan’ın doktora tezi Kuzey Amerika Ortadoğu Çalışmaları Birliği tarafından En İyi Sosyal Bilim Tezi seçildi. New York Üniversitesi’nden üstün başarıyla aldığı doktora derecesinden sonra yazdığı ve Princeton Üniversitesi Yayınları’nın bastığı, küresel emtia piyasaları üzerine olan bir kitabı bulunan Çalışkan, Boğaziçi Üniversitesi’nden Eğitimde Üstün Başarı ödülünü kazandı.

Radikal ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı, Habertürk ve +1TV’de program sunuculuğu yapan Çalışkan, bir çok filmin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını da yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;