Bolt'un sıradaki hedefi 400 metre

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı rekortmen Usain Bolt, 100 ve 200 metreden sonra 400 metreyi de koşacağını söyledi

Bolt'un sıradaki hedefi 400 metre

Usain Bolt, Alman Kicker dergisine verdiği röportajda, şu anda 100 ve 200 metre mesafelerde koşmayı yoğunlaştığını, ileride 400 metreyi de koşacağını belirterek, "Hedefim efsane olmak, Bunun için olimpiyatlarda daha fazla altın madalya ve bir kaç başka dünya şampiyonlukları kazanmam lazım" dedi.

"Müsabaka öncesi şovu seviyorsunuz. Bazı rakipleriniz bundan nefret ediyor. Biraz provokasyona meyilli misiniz?" şeklindeki bir soruya karşılık Bolt, şimdiye kadar kimsenin şikayet etmediğini, tam aksine birçok rakibin kendisine bundan dolayı daha rahat olduklarını ve iyi koştuklarını söylediklerini ifade etti.

Bolt, bu davranışıyla spora biraz zevk katmak istediğini kaydetti. Başarının kendisini değiştirmediğini belirten Bolt, ancak insan olarak daha fazla tanındığını, bunun da açık alanlarda bulunmayı kolaylaştırmadığını belirtti.

Doping konusunda da Bolt, "İnsanlara ben temiz olduğumu söylüyorum. Ben müsabakalarda güçlüydüm ve rekorlar kırdım. Devamlı test ediliyorum ve insanlara temiz kalarak neler başarılabileceğini göstermekten dolayı da mutluyum" şeklinde konuştu.