Bomba şakası pahalıya patladı

İstanbul'da 1 Nisan 2006 tarihinde bindiği vapurda şaka yapmak için "Üzerimde bomba var" diye bağıran Murat Alas 15 ay hapis cezasına çarptırıldı

31 Aralık 2009, Perşembe 10:29
A A

Murat Alas, 2006 yılında çalışmak için gittiği İstanbul’da Moda vapuru ile Kadıköy’den Beşiktaş’a giderken alt güverteye geçerek 1 Nisan şakası yapmak amacıyla "Üzerimde bomba var" diye bağırdığını söyledi.

Vapurdaki yolcular telaşa kapılınca 1 Nisan şakası yaptığını söylediğini ancak daha sonra gözaltına alındığını ifade eden Alas, hakkında İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesinde "halk arasında korku ve panik yaratma" suçundan dava açıldığını belirtti.

Alas, mahkemenin kendisi hakkında verdiği 15 ay hapis cezası kararını 2006 yılının ekim ayında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına temyize gönderdiğini ve daha sonra da memleketine döndüğünü kaydederek, şöyle konuştu: "Yargıtay bu talebi reddetti. 15 aylık hapis cezasını çekmeye mahkum oldum.

4 Ocak'ta cezaevine gidip teslim olacağım. Çok pişmanım. Amacım sadece şaka yapmaktı. Ancak iş nereden nereye geldi. Keşke o şakayı yapmasaydım. İstanbul’da seyyar satıcılık yapıyordum. Daha sonra memleketime döndüm, bir süre önce de evlendim. Şimdi bir şaka yüzünden 15 ay hapis yatacağım. "

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;