Bonzai'ye bir kurban daha!

Son üç ay içerisinde bonzai kullanımından dolayı 3 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından 19 yaşındaki Furkan Karataş'ta bonzai kullandığı boş bir binada arkadaşları tarafından ölü bulundu

03 Ağustos 2014, Pazar 09:03
A A

Merkez Yıldırım ilçesinde uyuşturucu satıcılarının yoğun olduğu Beyazıt Mahallesi’nden uyuşturucu alan, isimleri açıklanmayan iki genç aldıkları bonzai maddesini içmek için saat 20.30 sıralarında Güler Sokak’ta bulunan boş bir binaya girdiler. İçeriye giren gençler yerde hareketsiz yatan arkadaşları 19 yaşındaki Furkan Karataş ile karşılaştı.

Gençler Furkan Karataş’ı uyandıramayınca durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalede Furkan Karataş’ın öldüğü belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri Furkan Karataş’ın yanında bonzai içiminde kullanılan çeşitli düzenekler buldu. Yapılan incelemede Furkan Karataş’ın yaklaşık 10 saat önce öldüğü belirlendi. İnceleme sonunda Furkan Karataş’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna götürüldü.

'CESEDİ GÖRSÜNLER DE İBRET ALIP İÇMESİNLER'

Mahalle halkı bölgede çok sayıda uyuşturucu satıcısı olduğunu ve içen kişilerin ise uyuşturucuları aldıktan sonra terk edilmiş veya metruk binalarda içtiklerini söyledi. Vatandaşlar polisin yaptığı denetimlerin yetersiz olduğunu öne sürdü. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Furkan Karataş’ın cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilmek için hazırlanırken polis çevrede toplanan vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmak istedi. Bazı kadınlar, ’niye bizi uzaklaştırıyorsunuz çocuklarımız bonzai içiyor, cesedi görsünler de ibret alıp içmesinler’ diye tepki gösterdiler.

ÜÇ AYDA ÜÇ KİŞİ ÖLDÜ

Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde insan vücudunda, geri dönülmesi imkansız tahribata neden olan sentetik uyuşturucular arasında ilk sırayı alan Bonzai içtiği için son 3 ayda 3 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi ise krize girerek hastanelik oldu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;