Bordo bereli Ahmet alarmı

Münevver Karabulut cinayetinde ismi bordo bereli Ahmet, İzmir Basmane'de arandı, bulunamadı

23 Eylül 2009, Çarşamba 16:46
A A

Münevver Karabulut cinayetinde arabulucu diye ortaya çıkan gazeteci Cemil Baran'ın ‘Bordo bereli Ahmet’ olarak sözettiği kişinin, İzmir'deki bir otelde kaldığı ihbarı, polisi alarma geçirdi. Basmane Semtindeki otele baskın yapan ekipler, tüm kayıtları tek tek inceledi, herhangi bir sonuca ulaşamadı. Otelde kaldığı öğrenilen iki kadının ise ifadelerine ‘Bordo bereli Ahmet'i tanımadıklarını söyledi.

Dün yaptığı basın toplantısında yeni iddialar ortaya atan Cemil Baran, bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinde görev yapan bordo bereli Ahmet adlı bir subayın, Cem Garipoğlu'nun kaçmasına yardım ettiğini ileri sürerek, olayla ilgili gözaltına alınacağını ileri sürdü. Bu iddia araştırılırken İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çekilen imzasız ve isimsiz faksla, ‘Bordo bereli Ahmet’ olarak söylenen kişinin, İzmir'in Basmane Semti'ndeki bir otelde gizlendiği bildirildi.

İstanbul Emniyet Müadürlüğü'nün İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdiği faksla birlikte harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, otele baskın yaptı. Polisler, yaklaşık iki saat boyunca, otelde kalan kişilerin isimlerinin bulunduğu kayıtları tek tek inceledi. Sahte kimlikle de kalabileceği ihtimalini değerlendiren ekiplerin çalışması olumsuz sonuçlandı. Polis, otelde kaldığı belirlenen iki kadını da ifadelerini almak üzere Bozyaka Emniyet Müdürlüğü binasına götürdü.

Emniyet yetkilileri, faksın birçok emniyet müdürlüğüne daha çekildiğini ancak ihbarın şu aşamada asılsız çıktığını, kadınların da tanıyıp tanımadıkları doğrultusunda emniyete getirildiğini; ancak ifadelerinde aranan kişiyi tanımadıklarını söylediklerini bildirdi.

Turaç TOP/İZMİR (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;