Boruların içine 500 bin TL'lik zehir saklamışlar

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan bir TIR’ın içine akılalmaz biçimde zulalanmış 500 bin TL’lik uyuşturucu, dedektör köpekler yardımıyla yakalandı

28 Eylül 2016, Çarşamba 16:54
A A
Arnavutluk’tan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıkule TIR Gümrük Sahası’na gelen, Tiran doğumlu S.H.'nin sürücülüğünü yaptığı TIR, giriş ve tescil işlemlerinin ardından gümrük kapılarında kullanılan takip sistemine takıldı. Şüpheli olarak değerlendirilen araç, gümrük muhafaza ekipleri tarafından X-ray cihazına sevk edildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan aramada dorsenin ön tarafında yükle birlikte boş paletler olduğu görüldü. Narkotik dedektör köpeklerinin boş paletlere aşırı tepki vermesi üzerine dorse içerisinde bulunan 36 adet boş palet, detaylı olarak incelendi.

PİYASA DEĞERİ 500 BİN TL

Yapılan incelemede palet ayaklarının oyulduğu ve bunların içerisine boru yerleştirildiği, boruların ise yapıştırıcı yardımıyla kapatıldığı tespit edildi. Borular açıldığında deneyimli ekipleri bile şaşırtan bir manzara ortaya çıktı. Ekipler boruların içerisinde uyuşturucu olabileceği değerlendirilen maddelere ulaştı. Ele geçirilen maddelerden alınan numuneler için uyuşturucu madde test kiti ile yapılan ön analizde bu uyuşturucunun esrar olduğu anlaşıldı.

Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen 33 kilogram ağırlığındaki uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 500 bin TL olduğu tahmin ediliyor.

İHA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;