Boş arazide çocuk cesedi bulundu

Pendik'te boş bir arazide 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Hakan Ülker'in cesedi bulundu

Boş arazide çocuk cesedi bulundu

Bir arkadaşı, Ünal'ın, çakmak gazını bir poşete boşaltıp içine çektikten sonra fenalaştığını iddia etti. Yenişehir Mahallesi Millet Caddesi’ndeki Ulu Cami arkasında bulunan boş arazide, akşam saatlerinde bir çocuğun hareketsiz yattığını gören bir kadın durumu polise bildirdi.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde çocuğun hayatını kaybettiği tespit edildi. Polisin yaptığı ilk incelemede, darp izi bulunmayan cesedin, Pendik, Mesut Yılmaz İlköğretim okuluna giden 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Hakan Ülker'e ait olduğu belirlendi.

ÖLÜM OYUNU MU?

Boş arazide delil arayan polis, ihbarı yapan kadının ifadesinden yola çıkarak, yerde yatan çocuğu tokatlayarak ayıltmaya çalışan 4 çocuğu aradı. Çocuklardan biri bulunarak olay yerine getirildi.

Çocuğun verdiği ifadede, boş arsada, arkadaşlarıyla çakmak gazını bir poşete doldurup, sırayla içlerine çektikleri ve Hakan Ülker'in gazı içine çektiği sırada bayıldığını söylediği belirtildi.

Polis, Hakan Ülker’in cebinden çıkan çakmak ve olay yerindeki özel eşyalarını detaylı inceleyerek ip ucu aradı. Hakan Ülker'in nasıl öldüğü, olayın cinayet olup olmadığı yapılacak otopsinin ardından ortaya çıkacak. Polis ekipleri, olay sırasında orada bulunan diğer çocuklara da ulaşmaya çalışıyor. Ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Ramazan ALMAÇAYIR/İSTANBUL, (DHA)