Boşandığı eşini vurup intihar etti

Bahçelievler'de ayrıldığı eşi ile çocuklarının yanında tartışmaya başlayan adam silahını çekerek eski eşine kurşun yağdırdı

03 Ekim 2009, Cumartesi 12:19
A A

Olay Bahçelievler Şirinevler Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde 21:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Gürsel Gül (32) şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle 2 ay önce eşi Nihal Ak'tan (25) boşandı.4 yaşındaki çocukları Yiğit'in velayeti mahkeme tarafından anneye verildi.

Baba Gürsel Gül, geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nı çocuğunu ile birlikte kendi ikametinde geçirdi. İddiaya göre ayrılan çiftlerden Gürsel Gül, eşi ile ayrılıklarını konuşup, barışmayı talep etmek için akşam saatlerde buluşmak istedi. Nihal Ak oğlunu almak için buluşmayı kabul etti.

Bahçelievler'de buluşan çift bir süre konuştu. İddiaya göre barışma teklifine olumsuz yanıt alan Gül, önce eski eşini tokatladı ardından silâhını çekerek eski eşine çocuklarının gözü önünde kurşun yağdırdı. Başından vurulan kadın kanlar içinde yere yığıldı. Öfkesini alamayan adam silâhı kafasına doğrultarak tek el ateş etti. Ak olay yerinde hayatını kaybederken Gül, sağlık ekipleri tarafından Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Gözleri önünde annesi ve babası ölen çocuğa ise, yakınları sahip çıktı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri caddeyi trafiğe kapatarak olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde kadına 5 el ateş edildiği bunlardan 3'ünün kadının başına isabet ettiği tespit edildi.

Olaya ilişkin delillerin toplanmasının ardından Ak'ın cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Görgü tanıkları, kadın ve erkeğin cadde ortasında uzun süre tartıştığını daha sonra Gül'ün kadını tokatlamaya başladığını ifade ederek "Adam bir anda silâhını çekerek kadına ateş etmeye başladı. Kadın yere yığılınca çocuğu da vurmaya çalıştı; ancak esnaftan bazı kişiler çocuğu kaçırarak kurtardı. Adam daha sonra kendi kafasına tek kurşun sıktı." dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;