Boşanma cinneti

Öztürk Kurt önceki akşam eve dönmeye razı edemediği eşini öldürüp intihar etti

Boşanma cinneti

SÜREKLİ BORÇ ALIYORDU

Öztürk Kurt (38), bir süre öncesine kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZULAŞ’ta (İzmir Ulaşım Hizmetleri A.Ş.) otobüs şoförü olarak çalışıyordu. 15 yaşında bir kız, 10 yaşında da bir erkek çocuk babası olan Öztürk Kurt’un maaşı çocukların okul masraflarına ve evin geçimine yetmiyordu. Öztürk Kurt da sürekli arkadaşlarından, akrabalarından borç alıyor, bankadan kredi çekiyordu.

1 YIL ÖNCE EVDEN AYRILDI

Öztürk Kurt’un eşi Nur Kurt (37) yaklaşık 1 yıl önce geçim sıkıntısına dayanamayıp çocuklarını da alarak evi terk etti. Öztürk Kurt, eşini eve dönmesi için ikna etmeye çalıştı ama başaramadı. Borçlarını ödemek için işinden ayrıldı. Aldığı tazminat borçlarının ancak yarısını ödemeye yetti. Öztürk Kurt önceki akşam çocukları Ece ve Basri ile birlikte oturan eşi Nur Kurt’un evine gitti.

‘KESİNLİKLE DÖNMEYECEĞİM’

Öztürk Kurt, eşini eve dönmeye razı etmek için uğraştı. Borçlarının yarısını ödediğini, kalanını da yeni bir iş bulup çalışarak ödeyebileceğini anlattı. Ancak Nur Kurt eve kesinlikle dönmeyeceğini ve boşanma davası açacağını söyledi. Konuşma önce tartışmaya, sonra da şiddetli kavgaya dönüştü. Öztürk Kurt, çocukları Ece ile Basri’yi “Siz biraz komşuda oturun” diyerek evden yolladı.

KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Çocuklar gittikten sonra kapıyı kilitleyen Öztürk Kurt, yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çekip eşine kurşun yağdırdı. Nur Kurt, sırtına isabet eden 4 kurşunla öldü. Öztürk Kurt da karısının öldüğünü anlayınca silahı başına dayayıp tetiği çekerek hayatına son verdi. Silah seslerini duyan çocuklar polis çağırdı. Kilitli kapıyı kırıp içeri giren polis karı-kocanın cesetlerini buldu.

Kadir ÖZEN/DHA