Boşanmak isteyen karısını öldürdü

Boşanmak isteyen karısını bıçaklayıp balkondan atan adam, olaya tanık olan kızını da yaralayıp kaçtı

08 Kasım 2009, Pazar 10:16
A A

İzmir'in Çiğli ilçesinde eşinin boşanma kararı vermesinin ardından K.T. cinnet getirdi. Eşi F.T'yi ´ı 27 yerinden bıçakladıktan sonra balkondan atarak öldüren K.T., daha sonra dehşet anlarına tanık olan 16 yaşındaki kızı G.T.´yi 4 yerinden bıçaklayıp ağır yaralayarak kaçtı.

Dolandırıcılık suçundan girdiği cezaevinden bir süre önce tahliye olan 42 yaşındaki K.T. kendisinden boşanmak istediğini söyleyen 35 yaşındaki eşiyle görüşmek istediğini söyledi.

BALKONDA 27 BIÇAK

Eşinden ayrı yaşayan kadın, 16 yaşındaki kızı G.T.´yi de yanına alarak eşinin bulunduğu eve gitti. K.T., barışıp yeniden biraraya gelme teklifini kabul etmeyen eşiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında eşinin arkasından balkona çıkan K.T., teklifinin her seferinde geri çevrilmesi üzerine mutfaktan aldığı bıçakla eşini balkonda 27 yeriden bıçaklayıp, birinci kattan beton zemine attı.

K.T., eve girip dehşet anlarına tanık olan kızı G.T.´yi de başından, sol kolunun koltuk altından, kolunun sol tarafından ve sol baldırından bıçaklayarak ağır yaraladıktan sonra kaçtı.

KIZIN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR 
F.T ve kızı G.T´nin yardım çığlıklarını duyan vatandaşların ihbarıyla harekete geçen polis ekipleri, adrese gitti. Kanlar içerisinde bahçede yatan F.T ile evde bulunan kızı G.T., ilk müdahalelerin ardından Karşıyaka Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı. F.T, acil serviste doktorların çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Tedavinin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi´ne sevkedilen G.T.´nin, hayati tehlikesiyi atlatamadığı bildirildi.

KATİL KOCA ARANIYOR

Görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda olayı gerçekleştirdiği belirlenen K.T.´yi yakalamak polis soruşturma başlattı. Polisin, K.T.´nin gidebileceği tüm yerlere operasyon düzenlediği bildirildi.

OLAYIN ARDINDAKİ DRAM

Piyasaya sahte para sürmekten girdiği cezaevinden tahliye olan K.T'nin eşiyle yaklaşık bir yıldır ayrı yaşadığı ve 4 çocukları olduğu ortaya çıktı. Eşini terk eden kadının, yaşı küçük olan iki kızını yetiştirme yurduna yerleştirdiği, reşit olan oğlunun ise balıkçıda çalıştığı belirlendi. Yaklaşık 2.5 ay önce kadın sığınma evinden ayrılan F.T'nin ise, psikolojik sorunlarından dolayı yetiştirme yurdundan rehabilitasyon merkezine gönderilen, oradan da kaçan kızı G. ile birlikte yakınlarının ve arkadaşlarının yanında yaşamlarını sürdürdükleri kaydedildi. Olayın ardından kaçan adamın yakalanması için soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;