Boşanmayıp öldürdü indirim yapmayın

Antalya'da Hamdi Doğan, kendisini aldattığını söyleyen eşi ve onun sevgilisini öldürmüştü. Sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini isteyen savcı, “Boşanmak yerine öldüren tahrik indiriminden yararlanmasın” dedi

Boşanmayıp öldürdü indirim yapmayın

SEVİYORUM DEYİNCE VURDU

Antalya’da iki kız çocuğu olan fayans ustası Hamdi Doğan, eşi Ayşegül Doğan’ı (25) ve sevgilisi Sadık Turgut’u (33) tabancayla öldürmüştü. Tutuklanan Hamdi Doğan, “Kardeşim, karımın beni aldattığını söyledi. Karımı mezarlığa götürüp konuştum. Bana, ‘Evet onu seviyorum’ dedi. Bir anda tak diye ses geldi eşimi vurmuşum. Sonra da eşimin sevgilisini buldum ve öldürdüm” demişti.

YARGIDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

Savcı, ilişkiyi itiraf eden karısıyla sevgilisini öldüren Hamdi Doğan’a iki ayrı cinayetten iki defa ağırlaştırılmış müebbet istedi. Namus cinayetlerinde sürekli eleştirilen tahrik indirimine karşı çıkılan iddianamede ‘Boşanmak yerine öldüren sanık için Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) indirim maddelerinden yararlandırılmasına yer yok’ ifadesi kullanıldı. Savcının tutumu tahrik konusunda yargının tutumunda köklü değişiklik olarak yorumlandı.

Teslime TOSUN/DHA