Botoks yaptırmadan genç görünmenize yardımcı olacak 7 ipucu

Yaşlılık belirtilerine meydan okumak için illa da yüzünüze botoks yaptırmak zorunda değilsiniz. İşte çoğu doğal olan, genç görünmenize yardımcı olacak 7 öneri…  

23 Ekim 2017, Pazartesi 09:14
A A

Cildinizdeki yaşlılık belirtilerinden botoks gibi tıbbi çözümler yerine daha sağlıklı bir hayat düzeni ile uzak durabilirsiniz.

İşte botoksa başvurmadan cildinizin daha genç durmasına yardımcı olacak yollar...  

DÜZENLİ UYKUNUN FAYDASI

DÜZENLİ UYKUNUN FAYDASI

Günde minimum  sekiz saat uygu göz çevrenizdeki koyu halkaların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca saat 22.00 ve 02.00 arası hücre yenilenmesi en yoğun olduğu zamanlardır.

ODADAKİ HAVA KURUYSA...

ODADAKİ HAVA KURUYSA...

Uyurken cildinizdeki nemi maksimum seviyede tutmak için hava nemlendiricisini kullanın. Özellikle kuru havanın yoğun olduğu bir evde yaşıyor ya da kış boyunca hem soğuk hem sıcak havaya maruz kalıyorsanız hava nemlendiricisinden yararlanın.  

DAHA ÇOK BALIK VE TAZE ÜRÜNLER TÜKETMEK

DAHA ÇOK BALIK VE TAZE ÜRÜNLER TÜKETMEK

Balık ve taze ürünlerde omega 3 yağ asidi mevcuttur. Bu omega 3 yağ asidi ise cildi daha parlak olmasını sağlamaya, cilt kuruluğunu önlemeye ve cilt rengini güzelleştirmeye yardımcı olur.  

DAHA FAZLA SU TÜKETİN

DAHA FAZLA SU TÜKETİN

Nemsiz cilt, kırışık bir cilt demektir. Bu nedenle cildinizin her zaman nemli kalmasını sağlamak için bol bol su tüketin.   

DAHA AZ ŞEKER TÜKETİN

DAHA AZ ŞEKER TÜKETİN

Çok fazla şeker tüketimi ile kanda glikasyon oluşur. Glikasyon sonucu ise ciltteki kolajen ve elastin seviyesinde zayıflamalar başlar. Bu da daha çabuk yaşlanma belirtileri ile karşılaşmanıza neden olur. Daha az şeker tüketerek glikasyon probleminin oluşmasını önleyebilirsiniz.  

RETİNOL NEDİR? (RETİNOL KULLANMANIN FAYDALARI)

RETİNOL NEDİR? (RETİNOL KULLANMANIN FAYDALARI)

Vitamin A ve türevleri olan retinol, hücre yenilenmesi ve yeni kolajen oluşumuna yardımcı olur. Bu da eşit tonda bir cilt ve daha sıkı görünen bir cilt anlamına gelir. Cilt doktorunuza danışarak size önereceği retinol ürünlerini kullanabilirsiniz.

LAZER TEDAVİSİNİ DENEYİN

LAZER TEDAVİSİNİ DENEYİN

Fraxel lazer,  göz çevresi kırışıklıkları, kahverengi güneş lekeleri, akne izleri gibi tedavilerde kullanılan bir lazer türüdür. Siz de doktorunuza danışarak bu lazer tedavisini deneyebilirsiniz.