Böyle anne mi olur?

İzmir'in Karabağlar semtinde, polisin operasyonu bir annenin yaşattığı acı gerçeği ortaya çıkardı

03 Ekim 2009, Cumartesi 17:23
A A

Evine gelen erkeklere 14 yaşındaki kızı N.B. ile para karşılığında fuhuş yapmalarını teklif eden N.Ç., gözaltına alındı. Henüz 13 yaşındayken erkek arkadaşıyla aynı evi 6 ay paylaşıp ardından ayrıldığı ortaya çıkan N.B., çocuk yurduna teslim edildi.

Karabağlar semtinde fuhuş yapıldığı ihbarını alan Ahlâk Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarında fuhuş yapılan evin belirlenmesiyle takip başlatıldı. Evin çevresinde önlem alan polis, fuhuş amacıyla erkeklerin içeriye girmesiyle operasyona başladı.

ERKEK MÜŞTERİ İTİRAF ETTİ

Baskında evde bulunan 3 erkek ile 14 yaşındaki N.B. ve annesi 52 yaşındaki N.Ç., gözaltına alındı. N.Ç.'nin 20 yıl önce fuhuş yapmaktan poliste kaydının bulunduğu saptandı. Erkeklerden 2'sinin suçlamaları kabul etmediği sorgu sırasında, 3'üncü erkek, eve fuhuş amacıyla gittiğini, yanına gelen anne N.Ç.'nin kendisine ayrıldığı eşinden olan öz kızı N.B. ile ilişkiye girmesini teklif ettiğini söyledi.

İtiraf üzerine, ‘hakkında fuhuşa aracılık yapmak' suçundan işlem yapılan anne N.Ç., suçlamaları kabul etmeyip, böyle bir diyalog olmadığını öne ileri sürdü.

Kızı N.B. ise, bir süre önce kendisini kolundan yaraladığını bunun için hastaneye gittiğini, olayı duyan erkeklerin de kendisine geçmiş olsun ziyaretine geldiklerini söylediği belirtildi.

N.Ç., ifade verdikten sonra adliyeye sevk edildi. Polisin fuhuş baskını N.B.'nin yaşadığı dramı da ortaya çıkardı. N.B.'nin geçen yıl 13 yaşındayken erkek arkadaşıyla aynı evi paylaşıp birlikte yaşamaya başladığı, 6 ay sonra ayrılarak tekrar annesinin evine döndüğü bildirildi.

N.B., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince çocuk yurduna yerleştirildi.

Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.