Böylesi filmlerde olur!

İngiltere'nin Enerji ve İklim Değişikliği Bakanı Ed Miliband, katıldığı radyo programında kayıp bir akrabasını buldu

07 Ekim 2009, Çarşamba 23:39
A A

Ed Miliband iklim değişikliği, CO2 salımı ve buzulların erimesi konusundaki soruları yanıtlamak üzere katıldığı "Ekho Moskvy" radyo istasyonunun programına telefon eden yaşlı bir kadının "Ben Sofia Davidovna Miliband, akrabanım, geriye tek ben kaldım" demesiyle şaşkınlığa uğradı.

ÖNCE ŞAKA ZANNEDİLDİ

Bu sırada, programın yöneticisi, bunun bir oyun olduğunu düşünerek yayını kesti. Ancak, durumun gerçek olduğu anlaşılınca, Britanya’nın Moskova Büyükelçiliği’nde Miliband’ın 86 yaşındaki akademisyen Sofia Davidovna Miliband ile bir araya gelmesi için resepsiyon düzenlendi.

GERÇEK UĞRAŞLARDAN SONRA ANLAŞILDI
Uzun tercümelerin ardından Britanya’daki annesini ve Britanya Dışişleri Bakanı olan ağabeyi David Miliband’ı arayan genç bakan sonunda büyük büyük babasının, akrabası Sofia’nın büyükbabasının ağabeyi olduğu çözümüne vardı.

Moskova Doğu Araştırmaları Okulu’nda bir dönem İran uzmanı olarak çalışan Sofia Davidovna Miliband’ın büyükbabası ve genç bakanın büyük büyükbabasının, Polonya’nın başkenti Varşova’da bir Yahudi mahallesinde dünyaya geldiği ortaya çıktı.

Büyük büyük baba, İkinci Dünya Savaşı’ndan önce Britanya’ya sığınır ve ailesini kurar. Diğer Miliband’ın Rusya’ya nasıl gittiği bilinmiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;